Garbarz Zembrzyce ma 100-lat!

W sobotę 25. czerwca na obiektach Garbarza Zembrzyce odbyły się najważniejsze uroczystości związane ze 100-leciem powstania klubu LKS Garbarz Zembrzyce.

W tym dniu zostały rozegrane m.in. dwa spotkania towarzyskie –najpierw pomiędzy oldbojami Garbarza (remis 1:1), następnie kibice mogli zobaczyć starcie występującego aktualnie w A-klasie Garbarza i I-ligowej Puszczy Niepołomice (zespół Puszczy wygrał 4:1)

O godzinie 18 rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której zostały wyróżnione i nagrodzone osoby związane z zembrzyckim klubem. W  jej trakcie Starosta Suski Józef Bałos wręczył Prezesowi Garbarza Grzegorzowi Józefowskiego okolicznościową tabliczkę i życzył dalszych sukcesów i trwania klubowi z Zembrzyc.

Podczas gali wspomniano, iż początki zembrzyckiego klubu sportowego sięgają lat 20-tych XX wieku. Pierwsze mecze młodzież zembrzycka rozgrywała na publicznych pastwiskach. W 1935 roku powołano do życia klub sportowy – „Garbarz” istniejący do dziś. W 1946 roku na miejscu dworskich stawów powstał stadion, na którym do dziś rozgrywają się wszystkie mecze.

Następnie nadszedł czas honorowania 100-letniego klubu z Zembrzyc. Jako pierwsi na scenie pojawili się przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wiceprezes MZPN Jerzy Nagawicki gratulował zembrzyckiej społeczności sportowego dorobku, zespołu piłkarskiego o IV-ligowych dokonaniach oraz wychowanków, którzy osiągnęli ekstraklasowy futbolowy poziom. Życzył obecnym władzom klubu powrotu do czasów świetności oraz wręczył prezesowi 100-latka z Zembrzyc Grzegorzowi Józefowskiemu „Medal 110-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w kasecie”.
Zarząd MZPN uhonorował także zasłużone osoby związane z Garbarzem:
Złote Honorowa Odznaka Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Józef Karlak – pasjonat i sponsor, były prezes LKS Garbarz Zembrzyce oraz Zdzisław Janik – wieloletni trener klubu;
Srebrne Honorowa Odznaka Małopolskiego Związku Piłki NożnejAdam Pliszak, Antoni Józefowski, Stanisław Łuczak, Andrzej Morycki i Edward Fidelus;
Brązowe Honorowa Odznaka Małopolskiego Związku Piłki NożnejEugeniusz WysmołekJózef FidelusJan Pindel i Piotr Mosór.

Z kolei Henryk Sochacki prezes Podokręgu PN w Wadowicach wręczył okazały puchar na ręce prezesa Garbarza oraz odznaczył Odznakami Honorowymi Podokręgu oddanych na rzecz futbolowej dyscypliny działaczy klubu.

Życzenia pomyślności LKS-owi z Zembrzyc składali ponadto: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Pająk oraz wójt Łukasz Palarski, który odczytał uchwały Rady Gminy nadające tytułu „Zasłużony dla Gminy Zembrzyce” Józefowi Taladze oraz Januszowi Sasule.

Podczas gali poznaliśmy również wyróżnione przez Garbarz osoby w różnych kategoriach:

Trener Stulecia Garbarza: Zdzisław Janik,

Trener Stulecia Drużyn Młodzieżowych: Janusz Sasuła,

Piłkarz Stulecia: Antoni Dobisz, Janusz Suwada, Piotr Mosór, Sławomir Bączek,

Działacz Stulecia: Józef Talaga,

Prezes/sponsor stulecia: Józef Karlak.

[pix_gal id=756]