Finał powiatowy w pływaniu z rekordami w tle

Od zawodów pływackich rozpoczęliśmy 2023 rok. Otwarcie było z przytupem, bo podczas wtorkowego przedpołudnia odbyła się rywalizacja w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady.

Trzech najlepszych zawodników w każdej z kategorii (wszyscy pływali w stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym oraz motylkowym) uzyskało prawo startu w zawodach wojewódzkich w Myślenicach.

Początkowo wydawało się, że ponad 240 uczniów weźmie udział w zawodach, ale ostatecznie w Krytej Pływalni zameldowało się w tym dniu 186 uczniów. Niestety, swoje zrobiły głównie choroby, które zdziesiątkowały niektóre szkolne reprezentacja. Z pozytywów – każda gmina miała swojego reprezentanta, stąd tym większy był smaczek całej rywalizacji i nazwa finał powiatowy nie była tylko z nazwy.

Najlepszych zawodników nagradzali na zakończenie zawodów pamiątkowymi medalami i dyplomami wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz dyrektor Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, Tomasz Głuszek. Dyplomy były równocześnie przepustkami do zawodów wojewódzkich (wiadomo, że odbędą się we wspomnianych Myślenicach, ale nie ma jeszcze podanych dokładnych dni).

W wielu przypadkach osiągane czasy przez wyróżnionych uczniów były równocześnie najlepszymi w historii szkolnych zawodów powiatowych, co tylko jeszcze bardziej może wzmagać apetyty przed wojewódzką rywalizacją. Historyczne rezultaty osiągane przez uczniów w ramach finałów powiatowych można znaleźć na naszej głównej stronie w odpowiednich zakładkach.

Kto „namieszał” w tych wynikach podczas wtorkowych zawodów? W kategorii Igrzysk Dzieci byli to: Alina Jałocha (SP Jordanów), Nelly Kościelniak (SP1 Sucha Beskidzka), Artur Ryś (SP Toporzysko), Bartłomiej Sarna (SP1 Sucha Beskidzka), Jakub Sala (SP Bieńkówka), Marceli Syjota (SP Zachełmna), Wojciech Nogaj (SP Jordanów).

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej historyczny wynik osiągnęła Joanna Porębska (SP1 Maków Podhalański), a w Licealiadzie: Wiktoria Gracjasz (ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka), Ewa Wrona (LO Sucha Beskidzka), Tomasz Jałocha (ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka) i Krzysztof Świętek (ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka).

Załączniki do pobrania