Dwa turnieje w tenisie stołowym w ramach Licealiady w jeden dzień!

Podwójnym finałem powiatowym – drużynowym oraz indywidualnym w tenisie stołowym w ramach Licealiady – zakończyliśmy tegoroczny rok kalendarzowy zawodów sportowych. Zawody odbyły się tradycyjnie w Lachowicach.

Najpierw rozegrano turniej drużynowy. Mistrzyniami powiatu zostały uczennice z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie i to one odebrały z rąk sędziego głównego zawodów, Piotra Grajnego oraz przedstawiciela starostwa, Macieja Krzyśków efektowny puchar. Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, a skład podium uzupełniła żeńska drużyna z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. Reprezentantki Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej zakończyły zmagania na miejscu czwartym.

W kategorii chłopców triumfowali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej. Oni także otrzymali pamiątkowy puchar. Wicemistrzem powiatu zostali uczniowie z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej. Na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, a na czwartym chłopcy z Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie.

Mistrzowie powiatu zapewnili sobie awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 marca 2023 roku w Nowym Targu.

Po rywalizacji drużynowej, przyszedł czas na turniej indywidualny. W kategorii dziewcząt triumfowała Karolina Wicher (ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie), drugie miejsce zajęła Zuzanna Stanik (LO Sucha Beskidzka), a trzecie Julia Działowy (ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie).

W kategorii chłopców zwyciężył Oskar Fronczak (ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej), drugi był Radosław Tymański (ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej), a trzeci Franciszek Kubasiak (LO Sucha Beskidzka).

Niestety, nikt z nich nie awansował do zawodów wojewódzkich, bo takich w tenisie stołowym w ramach Licealiady nie ma. Co jednak wygrali (medale, dyplomy), to oczywiście ich.