Cross oraz gonitwa za lisem – za nami XXI Powiatowy Hubertus

Za nami kolejna, dwudziesta pierwsza już edycja powiatowego Hubertusa.  Od lat powiatowy Hubertus przypada w październik (Dzień św. Huberta przypada 3 listopada) i nie inaczej było w tym roku.

Areną tegorocznych zmagań niezmiennie od kilku lat są stoki Makowskiej Góry na Osiedlu Jurki.

Po tradycyjnym błogosławieństwie koni i jeźdźców, odbyła się właściwa część imprezy: zawody jeździeckie w kategorii „Cross” oraz tradycyjna „Gonitwa za lisem”.

Bardzo miło sobotę 15 października będzie wspominał Mariusz Koczur. To on dosiadając konia Bizancja triumfował w crossie (rok temu był drugi), to on w decydującej, trzeciej gonitwie (w pierwszej również) okazał się tym, który „złapał lisa”. W przyszłym roku to właśnie Koczur będzie „lisem” podczas dwudziestej drugiej edycji Hubertusa.

Na zakończenie zawodów nagrody dla zwycięzców wręczył starosta Józef Bałos. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej od początku wspiera organizację tych zawodów.

Oprócz trójki najlepszych jeźdźców w crossie, „lisa”, nagrody powędrowały również do najstarszego (Józef Pająk) i najmłodszego (Zuzanna Dębińska) uczestnika gonitwy za lisem.

Dekoracja wcale nie oznaczała końca powiatowego Hubertusa. Uczestnicy zawodów przenieśli się w okolice stadniny Państwa Agnieszki i Andrzeja Stopków, gdzie czekał na nich poczęstunek m.in. przepyszne potrawy z dziczyzny, na czele z bigosem myśliwskim przygotowane przez Koło Łowieckie „GROŃ”.

XXI POWIATOWY HUBERTUS – 15.10.2022 – MAKÓW PODHALAŃSKI

ZAWODY CROSSOWE O PUCHAR BURMISTRZA MAKOWA PODHALAŃSKIEGO