Chłopcy z Zawoi grają dalej. Teraz czas na Nowy Targ

Sportowy rok szkolny 2022/2023 w powiecie suskim został zakończony we wtorek 6. czerwca w Suchej Beskidzkiej. Ostatnim finałem powiatowym była rywalizacja chłopców szkół średnich w piłkę nożną.

Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” (mecz trwał 2×10 minut). Spotkania rozgrywane były na dwóch boiskach równocześnie – na orliku oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Turniej po raz pierwszy odbył się na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Babia Góra w Suchej Beskidzkiej.

Z kompletem czterech zwycięstw mistrzami powiatu zostali uczniowie z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Zawoi – to oni mogli wznieść do góry puchar wręczony przez wicestarostę Zbigniewa Hutniczaka i tym samym zapewnili sobie prawo statu w półfinale wojewódzkim w Nowym Targu (13.06.2023, stadion Podhala Nowy Targ).

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2022/2023 – 06.06.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Valentyn Fedoruk (NLO MS BCEiS).

MVP DRUŻYNY: Dmytro Kovalchuk (SMS Zawoja), Kacper Nieckula (ZS Goetla Sucha B.), Bartłomiej Rączka (ZS Kołłątaja Jordanów), Tobiasz Dróżdż (LO Sucha B.), Giorgio El Houari (ZS Witosa Sucha B.).

WYNIKI:

I. NLO MS BCEiS Zawoja – Goetel Sucha Beskidzka 3:0 (1:0)

II. LO Sucha Beskidzka – Witos Sucha Beskidzka 6:1 (3:0)

III. Goetel Sucha Beskidzka – LO Sucha Beskidzka 1:0 (0:0)

IV. Kołłątaj Jordanów – NLO MS BCEiS Zawoja 1:6 (1:3)

V. LO Sucha Beskidzka – Kołłątaj Jordanów 1:2 (0:1)

VI. Witos Sucha Beskidzka – Goetel Sucha Beskidzka 1:3 (0:1)

VII. Kołłątaj Jordanów – Witos Sucha Beskidzka 3:3 (1:1)

VIII. NLO MS BCEiS Zawoja – LO Sucha Beskidzka 8:1 (3:0)

IX. Witos Sucha Beskidzka – NLO MS BCEiS Zawoja 1:15 (1:6)

X. Goetel Sucha Beskidzka – Kołłątaj Jordanów 6:4 (5:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA: