Chłopcy z LO obrali kurs na Nowy Targ

Po zwycięstwie w finale powiatowym w koszykówkę, chłopcy z Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej obrali kurs na Nowy Targ, gdzie czekał ich półfinał wojewódzki.

Cztery drużyny, mistrzowie powiatów myślenickiego (Zespół Szkół w Dobczycach), nowotarskiego (Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu), tatrzańskiego (Zespół Szkół Budowlanych) i oczywiście suskiego przyjechały do słynnej/kultowej hali w Nowym Targu w czwartek 12 stycznia na turniej, którego stawką był awans do zawodów wojewódzkich.

W pierwszym spotkaniu uczniowie suskiego LO wygrali z drużyną z Zakopanego 20:13. Kolejny mecz to rywalizacja z zespołem z Dobczyc. – Przez długi czas mecz był na styku, ale w końcówce przeciwnik odskoczył na kilka punktów – powiedział opiekun drużyny z Suchej Beskidzkiej, Marcin Chaja.

Trzeci, ostatni mecz z jak się okazało, zwycięzcą turnieju – zespołem z Nowego Targu zakończył się porażką LO 11:31. – Drużyna z Nowego Targu była zdecydowanie najlepsza i zasłużenie wygrała zawody. Moi podopieczni zrobili swoje, powalczyli i zaprezentowali się z korzystnej strony – podsumował Marcin Chaja.

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W KOSZYKÓWKĘ CHŁOPCÓW – 12.01.2023 – LICEALIADA

SzkołaSzkołaWynik