Bieg Lucka Chorążęgo – zapraszamy młodszych i nieco starszych biegaczy

Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania, nordic walking też, w niedzielę 7. sierpnia do Skawinek, gdzie odbędzie się siódmy Memoriałowy Bieg Lucka Chorążego.

Kim był Lucjan Chorąży? To ultrabiegacz ze Skawinek, który upodobał sobie Babią Górę. To właśnie on jest jednym z inicjatorów ultramaratonu 6xBabia Góra  to m.in. on wyznaczał trasę tego biegu. To właśnie on zginął również na Babiej Górze 14 lutego 2015 roku… Zapraszamy do przeczytania świetnego artykułu o Lucjanie Chorążym na stronie napieraj.pl

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej po raz kolejny włącza się w organizację zawodów i ufundowało puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika biegu Powiatu Suskiego. Puchary będą zatem dwa, a chętnych może być i sześć (w trakcie imprezy odbędą się biegi na 14 km, 5,2 km oraz masz nordic walking również na dystansie 5,2 km). Co w takim przypadku? Obowiązywać będzie gradacja – w pierwszej kolejności za bieg główny na 14 km, następnie na 5,2 km, a jeżeli nie będzie żadnego zawodnika z naszego powiatu na starcie – chociaż widzimy, że są tacy już zapisani ;), to puchary otrzymają uczestnicy marszu NW.

Starostwo przekaże także zestaw upominków dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Powiatu Suskiego, Gminy Stryszów i Gminy Lanckorona.