ZS Goetla triumfuje po fantastycznym turnieju!

Dawno nie było takich emocji w finale powiatowym w koszykówce. Trzy suskie szkoły – Goetel, Witos i LO stoczyły kapitalne boje i aż żal było te zawody kończyć. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęli uczniowie z Goetla i to oni będą reprezentować nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego. – Tylko z tych chłopaków można by spokojnie skompletować drużynę na rozgrywki III-ligi – przyznał sędziujące te zawody Tomasz Kulig.

A było to tak… W pierwszym turniejowym spotkaniu ZS Witosa Sucha Beskidzka zagrał z LO Sucha Beskidzka. Lepszy był Witos, który zwyciężył 26:19. Najwięcej punktów dla Witosa zdobył Kamil Przybylak (15), późniejszy Król Strzelców turnieju (łącznie 29). Jedną z dwójek zdobytych przez zawodnika z Witosa widzimy na filmiku poniżej.

Nie wszystkie akcje kończone były w tym meczu zdobyczą punktową, ale na niektóre i tak miło popatrzeć. Tu, tzn poniżej, rozegranie piłki przez uczniów z Witosa.

W trzeciej kwarcie uczniowie z LO zaczęli odrabiać straty. Wygrali ją 8:7  m.in. dzięki dwóm punktom zdobytym przez Piotra Sachę. Przed czwartą kwartą wynik tymczasem brzmiał 20:15 na korzyść Witosa.

Witos nie pozwolił jednak uczniom z LO na wygraną. Kwarta numer cztery na korzyść Witosa 6:4, a cały mecz 26:19. W tej kwarcie najlepiej punktującym zawodnikiem Witosa był oczywiście Kamil Przybylak – zdobył w niej 5 punktów, z czego 3 z rzutów osobistych.

W drugim turniejowym spotkaniu ZS Goetla Sucha Beskidzka zagrał z LO Sucha Beskidzka. Pierwsze dwie kwarty były niezwykle wyrównane – LO prowadziło 12:10 (2 razy za trzy punkty rzucił Jan Piergies, jedną trójkę i jedną dwójkę dołożył Piotr Sacha, a Maciej Prokop trafił jeden rzut osobisty – to właśnie ten na filmiku z kwarty numer dwa; po stronie Goetla punktowali: Karol Kaczmarczyk – 6 punktów oraz Kamil Wajdzik i Bartłomiej Kwak – obaj zdobyli po dwa punkty).

Także i w tym spotkaniu niektóre akcje to były te z gatunku „palce lizać”. Poniżej na filmiku fragment kwarty numer cztery, która zakończyła się wygraną Goetla 7:3. Cały mecz wygrał Goetel 24:15. Efektowną akcją popisuje się Jan Piergies z LO.

Trzeci turniejowy mecz pomiędzy ZS Goetla Sucha Beskidzka i ZS Witosa Sucha Beskidzka decydował równocześnie o losach tytułu mistrza powiatu. Fragment drugiej kwarty zakończonej wynikiem 6:6 – po dwa punkty dla Goetla zdobywają: Tomasz Rozum, Karol Kaczmarczyk i Bartłomiej Banaś, dla Witosa 4 punkty trafia Kamil Przybylak, dwa Mateusz Lenik. Po dwóch kwartach Goetel prowadził 16:14.