Zdecydowanie pierwsze / dwunasty raz zawodniczek z LO!

Szósty raz tylko jeden mecz zadecydował o mistrzostwie powiatu w piłkę ręczną dziewcząt w ramach Licealiady. Szósty raz chodziło o pojedynek uczennic z suskiego LO oraz ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej. I szósty raz z rzędu zwycięsko wychodzą z tej konfrontacji zawodniczki z LO. A dwunasty rok z rzędu w ogóle.

We wtorek 5 lutego w hali ZS Goetla w Suchej Beskidzkiej rozegrano te zawody jednomeczowe.

Po pierwszej połowie było 6:0, po drugiej 10:0. Nie oznacza to, że zawodniczki z Witosa ograniczały się do roli statystów – często gościły na połowie zawodniczek z LO, strzelały na bramkę, ale tego dnia nawet raz nie zaskoczyły Katarzynę Surzyn. Po drugiej stronie Agnieszka Ogarek ratowała momentami beznadziejne wydawało się sytuacje, ale dziesięć razy musiała skapitulować. Obie bramkarki zostały MVP swoich drużyn.

Prym w zdobywaniu goli dzierżyła Magdalena Zachura, która ostatecznie zdobyła 5 goli i tym samym sięgnęła po statuetkę Królowej Strzelczyń. Trzy gole zanotowała Joanna Ficek, a po jednym dołożyły Oliwia Skowron i Wiktoria Wróbel. Drużyna z LO tym samym awansowała do półfinału, który odbędzie się, nieoficjalna data, 1 marca ;).