Zawojanki mistrzyniami powiatu w kosza

W minionym tygodniu poznaliśmy mistrzów powiatu w mini-koszykówkę na rok szkolny 2015/2016. I reprezentantów powiatu suskiego na zawody rejonowe, które w lutym 2016 roku odbędą się w Nowym Targu. SP2 Zawoja w kategorii dziewcząt i SP Bystra w kategorii chłopców wygrali turnieje w Suchej Beskidzkiej. Nie przyszło im to łatwo. W przypadku triumfu koszykarek z SP2 Zawoja decydował regulamin zawodów.

Przejść zawody gminne, następnie międzygminne i znaleźć się w czwórce najlepszych drużyn, które zagrają o mistrzostwo powiatu w danej dyscyplinie drużynowej. Takie etapy muszą przejść zespoły szkolne w tym roku w rywalizacji szkół podstawowych. SP Sidzina, SP Zembrzyce, SP1 Sucha Beskidzka i SP2 Zawoja pokonały wspomniane szczeble i we wtorek 17. listopada zagrały w Suchej Beskidzkiej o prymat w powiecie.

Przy okazji wszystkich zawodów drużynowych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, do wywalczenia są także statuetki indywidualne. W przypadku mini-koszykówki dziewcząt – dla Królowej Strzelczyń i Najbardziej Wartościowej Zawodniczki (MVP). Dla chłopców z kolei – dla Króla Strzelców i Najbardziej Wartościowego Zawodnika (MVP).

Po pierwszych czterech spotkaniach faworytkami do trzeciego z rzędu triumfu w mini-koszykówce były zawodniczki z SP1 Sucha Beskidzka. Podopieczne Izabeli Tokarz miały na koncie komplet dwóch zwycięstw (z Zembrzycami i Sidzną). Dwie porażki miały sidzinianki, a jedną wygraną oraz porażkę notowały zawojanki i zembrzyczanki. Tymczasem w piątym meczu SP1 Sucha Beskidzka zagrała z SP2 Zawoja. Po pierwszej kwarcie suszanki prowadziły 4:0, po dwóch już tylko 4:2. Finisz należał jednak do zawodniczek dowodzonych przez Agnieszkę Wartę z Zawoi, które ostatecznie wygrały 9:6.

Przed ostatnim meczem pomiędzy Sidziną i Zembrzycami zawodniczki z Zawoi trzymały kciuki za koleżanki z Sidziny, a z Suchej Beskidzkiej – za Zembrzycami. Tu warto dodać, że drużyna z Sidziny przed kolejnymi spotkaniami (oprócz pierwszego, bo… zapomniały) prezentowały „bojowy układ choreograficzny”, za który otrzymały brawa tak od opiekunów wszystkich drużyn, jak i rywalek. Czy ten taniec przyniósł im szczęście w ostatnim meczu, trudno powiedzieć, ale faktem jest, że po dwóch kwartach zawodniczki dowodzone przez Aleksandrę Firek prowadziły 7:0. W dwóch ostatnich kwartach przebudziły się zawodniczki z Zembrzyc, ale nie na tyle, żeby odwrócić losy spotkania. Wygrana 18:6 drużyny z Sidziny sprawiła, że po sześciu spotkaniach dwie drużyny – SP2 Zawoja i SP1 Sucha Beskidzka miały po 5 pkt, a SP Sidzina i SP Zembrzyce po 4 pkt (wygrana to 2 pkt, porażka to 1 pkt). W takim przypadku o kolejności decyduje większa liczba punktów zdobyta w bezpośrednim meczu między zainteresowanymi zespołami, czyli mówiąc wprost – mecz bezpośredni. A Zawoja z Suchą Beskidzką wygrała 9:6.

Królową Strzelczyń została Joanna Sarlej (SP1 Sucha Beskidzka, a MVP – Klaudia Głowacz (SP2 Zawoja).