Zawojanie zawojowali zawojską halę i wygrali!

Od lat zawody w halową piłkę nożną chłopców w ramach Licealiady mają jedną z najwyższych frekwencji, jeżeli chodzi o ilość reprezentacji, jakie wystawiają na nie szkoły. Nie inaczej było w tym roku.

Do hali przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Zawoi w środę 6. kwietnia przyjechały trzy drużyny z suskich szkół: Witosa, Goetla, LO, jedna z Jordanowa – Kołłątaj oraz absolutni debiutanci z Beskidzkiego Centrum Edukacji i Sportu Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Zawoi.

Ze względu na znaczną ilość drużyn i na preferowany jak zawsze przy okazji halowych zmagań system „każdy z każdym”, spotkania trwały piętnaście minut.

Z czterema wygranymi w zawodach triumfowała szkoła z Zawoi. Podopieczni Andrzeja Rybarskiego zaprezentowali kilka nieszablonowych zagrań w przeciągu całego turnieju znanych bardziej z futsalowych hal niż z piłkarskich boisk i zasłużenie sięgnęli po ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej puchar.

W pierwszym turniejowym meczu z Goetlem wyszli na dwubramkowe prowadzenie po dwóch minutach gry. Goetel co prawda zdobył kontaktową bramkę, ale nie zdołał doprowadzić chociaż do wyrównania. Zawoja zwyciężyła 3:2 po dwóch bramkach Dawida Siega i jednym trafieniu Patryka Stasika. Dla Goetla strzelali: Marcin Surzyn i Maciej Żarnowski.

W kolejnym spotkaniu zawojanie zmierzyli się z Witosem. Do tego meczu Witos przystępował z dwoma zwycięstwami, więc tym bardziej interesująco zapowiadało się to starcie. Efekt? BCEiS Zawoja wygrywa 3:0 (dwa gole zdobył Bohdan Fedoruk, jednego Anton Molnar).

W drodze po mistrzowski tytuł, uczniowie z Zawoi pokonali jeszcze jordanowskiego Kołłątaja 4:0(po dwa trafienia braci Fedoruk: Bohdana i Valentyna) i suskiego LO (gol Siega).

Tytuł wicemistrzów powiatu przypadł uczniom z suskiego Witosa. Jak przyznał opiekun uczniów z tej szkoły, Jacek Kudzia, ich taktyka na te zawody była wybitnie turniejowa, czyli ograniczała się do szczelnej obrony przede wszystkim i szybkich ataków. Przyniosło to skutek w postaci trzech zwycięstw: 1:0 (bramka Krzysztofa Sanietrzyka) z Kołłątajem, 1:0 (bramka Patryka Nowaka) z Goetlem i 2:1 z LO (bramki zdobyli: Dawid Polak i Sanietrzyk).

Na trzecim miejscu z sześcioma punktami na koncie zawody ukończyli uczniowie z Goetla. Na ten dorobek złożyły się dwa, wysokie zwycięstwa po 4:1 z Kołłątajem (na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Łukasz Gołuszka oraz Dawid Drabik i Maciej Żarnowski) i LO (gole Gołuszki, Żarnowskiego i Kacpra Nieckuli).

Zwycięzca spotkania pomiędzy Kołłątajem i LO zajął miejsce czwarte w turnieju. Byli nim uczniowie z Jordanowa, którzy po bramkach Michała Kowalczyka i Damiana Radonia wygrali 2:0.

Na zakończenie zawodów puchar dla zwycięskiej drużyny z Zawoi wręczył przedstawiciel suskiego starostwa ds. sportu, Maciej Krzyśków.

Bardzo szybko nadarzy się okazja do wzięcia rewanżu przez pozostałe szkoły. W środę 25. maja odbędzie się finał powiatowy w piłkę nożną, którego zwycięzca awansuje do półfinału wojewódzkiego.

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓWLICEALIADA 2021/202206.04.2022ZAWOJA

WYRÓŻNIENIA INDYWUDALNE:

KRÓL STRZELCÓW: Bohdan Fedoruk (BCEiS MS Zawoja).

MVP DRUŻYNY: Patryk Stasik (BCEiS MS Zawoja), Michał Świtek (ZS Witosa Sucha Beskidzka), Kacper Nieckula (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Damian Radoń (ZS Kołłątaja Jordanów), Jan Bańdura (LO Sucha Beskidzka).

WYNIKI:

1. ZS Kołłątaja Jordanów – ZS Witosa Sucha Beskidzka 0:1