Wyróżnienia w Brzesku dla LO Sucha Beskidzka, Gimnazjum w Stryszawie i naszego powiatu – czyli nas wszystkich :)

Ostatnim akcentem współzawodnictwa sportowego szkół w Małopolsce w roku szkolnym 2016/2017 była uroczysta gala, która miała miejsce w piątek 20 października w Brzesku. Podczas niej nagradzane i doceniane były szkoły, które zajęły czołowe miejsca w poszczególnych klasyfikacjach. Po raz trzeci w historii klasyfikację w ramach Licealiady wygrało LO w Suchej Beskidzkiej! Na najniższym stopniu podium w kategorii Gimnazjady znalazło się Gimnazjum nr 1 w Stryszawie!

Na uroczystość do Brzeska udały się delegacje stryszawskiej szkoły (nauczyciel wychowania fizycznego Rafał Kukla oraz uczniowie: Jakub PietrusaMaciej Sikora i Kacper Bury), suskiego LO (wicedyrektor i nauczyciel w-fZuzanna Chaja, nauczyciel w-f Łukasz Miklusiak i uczniowie: Oliwia Skowron i Maciej Majcherczyk) oraz wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

– Największe sukcesy odnosimy w lekkoatletyce, chociaż sam obok medali wojewódzkich bardzo wysoko cenię nasz awans i start w finale wojewódzkim w siatkówkę. Nie mamy przecież w powiecie klubu, który występowałby w rozgrywkach ligowych. Zajęliśmy tam piąte miejsce. Nasza szkoła zdobyła również medale wojewódzkie m.in. w pływaniu, ale jest to zasługa klubowych trenerów pływania. Taka mieszanka m.in. pływania i lekkoatletyki dała pierwsze miejsce LO w Suchej Beskidzkiej – mówi Rafał Kukla.

Dla jego podopiecznych ze stryszawskiej szkoły czekał w Brzesku także bardzo miły moment związany z wywiadem dla jednej z rozgłośni radiowych. – Chłopcy spisali się bez zarzutu. Jakie mieli pytania? Np. z jaką dyscypliną wiązaliby swoją przyszłość, gdyby nie byli lekkoatletami. Odpowiadali, że z piłką nożną, może siatkówką – dodaje Kukla.

– Nie byłoby tego sukcesu bez pracy nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów oraz dyrekcji suskiego LO – mówi Łukasz Miklusiak. – Nigdy nie nastawiamy się na jedną dyscyplinę w danym roku szkolnym, lecz chcemy w każdej pokazać się z jak najlepszej szkoły. Najwięcej punktów zdobyliśmy w lekkoatletyce, pływaniu, ale nie można też zapomnieć o naszych startach w szachach drużynowych, tenisie stołowym, grach zespołowych. Każdy dołożył cegiełkę do tego sukcesu. Warto pamiętać, że wychowanie fizyczne to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także aspekt zdrowotny oraz wychowawczy. Gratuluje również bardzo dobre wyniku stryszawskiego gimnazjum. Znaleźć się na podium to wielki wyczyn – wylicza Miklusiak.

Na 22 sklasyfikowane powiaty w Małopolce, powiat suski znalazł się na bardzo wysokim, ósmym miejscu. Miejsce powiatu suskiego dała suma punktów zdobytych przez szkoły, które punktowały w klasyfikacjach wojewódzkich w poszczególnych kategoriach. Co ciekawy, każdy powiat wchodzący w skład naszego rejonu (nowotarski, myślenicki, tatrzański i oczywiście suski) znalazł się również w pierwszej dziesiątce zestawienia! – Widać progres sportu w naszym powiecie, nie tylko szkolnego i jest to dla wszystkich powód do dumy – mówi Łukasz Miklusiak.

Przypomnijmy, że 5 październiku w hali LO w Suchej Beskidzkiej odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego w powiecie suskim. Informację można znaleźć TUTAJ.

PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 – PLIK DO POBRANIA 🙂

WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE SZKÓŁ W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM – ROK SZKOLNY 2016/2017

IGRZYSKA (sklasyfikowano 115 szkół)

1. SP91 Kraków