Wróciło BRD! Uczniowie z SP Sidzina i SP Tarnawa Dolna jadą dalej

27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do turnieju „BRD” tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, którzy wcześniej rywalizowali w turniejach na etapie gminnym. Turniej składał się części teoretycznej, oraz praktycznej. Nie zabrakło również zadania związanego z udzielaniem pierwszej pomocy.

W środę 27 kwietnia br. do Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej zjechały drużyny szkół podstawowych z terenu powiatu suskiego, które to rywalizowały wcześniej na etapach gminnym, w związku z powiatowym turniejem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej składał się z trzech części: pierwsza to część teoretyczna, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Kolejnym etapem było udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Ta część była oceniana przez przedstawicielkę służby medycznej oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

Ostatnia część praktyczna pozwalała na sprawdzenie umiejętności kierowania rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który należało przejechać rowerem w sposób bezbłędny.

Każde podparcie nogą lub dotknięcie przeszkody skutkowało naliczonymi punktami karnymi. Suscy mundurowi poprzez turniej promowali wśród dzieci szkolonej naukę przepisów ruchu drogowego, bezpieczne poruszanie rowerem na drodze oraz prawidłowe zachowania się w przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzenia komunikacyjnych.

Z pośród uczniów szkół podstawowych w grupie młodszej:
I.    SP w Tarnawie Dolnej w składzie: Mateusz Pływacz, Mateusz Dzius, Maja Lenik, Julia Stanek,
II.    SP w Sidzinie w składzie: Martyna Kowalcze, Milena Podczerwińska, Aleksander Trzop, Igor Migas,
III.     SP w Krzeszowie w składzie : Dawid Holewa, Amelia Gracjasz, Dominika Harańczyk, Borys Polak

W rozgrywkach szkół podstawowych w grupie starszej:
I.    SP w Sidzinie w składzie: Amelia Jaromin, Mikołaj Kudzia, Szymon Sułocha,
II.    SP w Tarnawie Dolnej w składzie Magdalena Maciążka, Kamil Kot, Kacper Kwadrans,
III.    SP w Krzeszowie w składzie: Sławomir Młyński, Paweł Wągiel, Mateusz Listwan

Najlepsze indywidulane wyniki osiągnęli:
grupa młodsza: Kacper Pękala z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Palczy,
grupa starsza: Amelia Jaromin ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie

Podczas ogłoszenia wyników, wręczania pucharów i nagród rzeczowych oprócz Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej inspektora Dariusza Drobnego obecny był przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Pan Janusz Kociołek  oraz burmistrzowie i wójtowie ze wszystkich gmin powiatu suskiego, którzy to osobiście mieli możliwość pogratulować uczestnikom udziału w turnieju, a także okazję, by wręczyć pamiątkowe nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zarówno na poziomie gminnym jak i powiatowym.
Do etapu wojewódzkiego w grupie I i II  zakwalifikowała się: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej oraz Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie, które będą reprezentować powiat suski na szczeblu wojewódzkim  w dniach 11 i 12 maja 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach.

[pix_gal id=729]

[pix_gal id=730]