Walka do ostatniej piłki! Zawodniczki z LO triumfują!

O wyrównanym poziomie tegorocznego finału powiatowego w piłkę nożną dziewcząt szkół średnich najlepiej świadczy fakt, że ostatnia turniejowa drużyna wygrała w nim z pierwszą, a dopiero trzecia, ostatnia kolejka zmagań ułożyła decydowała o końcowej klasyfikacji.

Mistrzyniami powiatu zostały zawodniczki z LO Sucha Beskidzka, chociaż w pierwszym meczu przegrały z zawodniczkami z jordanowskiego Kołłątaja 0:1.

W drugim turniejowym spotkaniu zwyciężyły zawodniczki z Dańkowskiego 5:0 (pierwszy gol dla suszanek został zdobyty dopiero w końcówce pierwszej połowy), a przed ostatnim meczem z Witosem, który miał w tym momencie sześć punktów po dwóch wygranych z jordanowskimi przedstawicielkami szkół, musiały wygrać.

W meczu o 3 miejsce, derbach Jordanowa, Dańkowski lepszy od Kołłątaja 2:1, chociaż ilość zmarnowanych sytuacji stuprocentowych sytuacji przez zawodniczki z Kołłątaja wołała o pomstę do nieba. Liczy się jednak, to co w sieci, a tutaj lepiej radziły sobie uczennice z Dańkowkiego.

Królową Strzelczyń została Oliwia Skowron z LO Sucha Beskidzka, a statuetki MVP drużyny powędrowały do: Patrycji Jaromin (Kołłątaj Jordanów), Justyny Tymańskiej (Dańkowski Jordanów), Katarzyny Sali (Witos Sucha Beskidzka) i Oliwii Skowron.

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – LICEALIADA – 07.06.2017 – SUCHA BESKIDZKA

1. ZS Witosa Sucha B. – ZS Dańkowskiego Jordanów 5:0 (2:0)

2. ZS Kołłątaja Jordanów – LO Sucha B. 1:0 (1:0)

3. ZS Dańkowskiego Jordanów – LO Sucha B. 0:5 (0:1)