(VIDEO+FOTO) Mecz, że ho, ho, ho! SP1 Budzów – SP1 Sucha Beskidzka 12:8

Tylko dwa zespoły pojawiły się w piątek 6 kwietnia w hali ZS im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej w drugim turnieju półfinałowym dziewcząt w piłkę ręczną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W związku z tym mecz pomiędzy SP1 Sucha Beskidzka i SP1 Budzów zaplanowano na rekordowe na tym poziomie 2×12 minut. Okazało się, że po regulaminowym czasie gry było 8:8 i zarządzono dogrywkę 2×3 minuty. W niej lepsze były budzowianki, które wygrały ostatecznie 12:8.

Mecz był bardzo dobrym widowiskiem, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie (czterokrotnie na prowadzenie wychodziły suszanki, czterokrotnie budzowianki!). Nie obyło się niestety bez kontuzji – z jednej, jak i z drugiej strony, ale mamy nadzieję, że wszystkie zawodniczki dojdą do siebie przed zaplanowanym na środę 11 kwietnia finałem powiatowym!

Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Sportu na rzecz pokoju i wolności. Mecz pomiędzy zawodniczkami z Suchej Beskidzkiej i z Budzowa był świetną wizytówką sportu!

Pary półfinałowe: SP1 Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka, SP1 Budzów – SP Toporzysko.

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – PÓŁFINAŁ POWIATOWY – 06.04.2018 Sucha Beskidzka

1. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Budzów 12:8 po dogr. 8:8 (3:4)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Budzów – awans do finału powiatowego

2.  SP1 Sucha Beskidzka – awans do finału powiatowego

VIDEO: Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki z Suchej Beskidzkiej – Katarzyna Wójcik skutecznie wykonuje rzut karny (w całym spotkaniu zdobędzie trzy gole z rzutów karnych!)

VIDEO: W regulaminowych 24 minutach zarówno zawodniczki z SP1 Sucha Beskidzka jak i SP1 Budzów nie przechyliły szali zwycięstwa na swoją korzyść. Remis 8:8 oznacza dogrywkę (2×3 minuty).