Uczniowie z suskiej jedynki najlepsi w koszykówkę 3×3!

Tuż po zakończeniu zawodów dziewcząt, odbył się finał powiatowy w koszykówkę 3×3 chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Do zawodów przystąpiły drużyny z: SP1 Sucha Beskidzka, SP Bystra Podhalańska, SP2 Stryszawa oraz ZSP Zawoja.

Podobnie jak przed turniejem dziewcząt, najpierw sędziowie tłumaczyli zasady gry przy okazji rozwiewając pytania zadawane przez uczniów.

Mistrzem powiatu zostali chłopcy z SP1 Sucha Beskidzka, którzy wygrali wszystkie turniejowe mecze. Po dwóch seriach gier suszanie i zawodnicy z Bystrej Podhalańskiej mieli po dwie wygrane na koncie i w bezpośrednim pojedynku rozstrzygnięta została sprawa mistrzostwa powiatu. Mecz ten wygrali zawodnicy z Suchej Beskidzkiej 13:4.

Wicemistrzem powiatu zostali zatem zawodnicy z Bystrej Podhalańskiej, trzecie miejsce zajęli uczniowie z SP2 Stryszawa.

Mecz stryszawian z zawojanami decydował z kolei o miejscach 3-4 na mecie zawodów. Po dogrywce wygrali uczniowie ze Stryszawy 4:2.

Podczas dekoracji wręczono również indywidualne wyróżnienia – najskuteczniejszym zawodnikiem został Antoni Kulig (SP1 Sucha Beskidzka), a statuetki MVP Drużyny odebrali: Filip Pączek (ZSP Zawoja), Michał Kłapyta (SP2 Stryszawa), Wojciech Migas (SP Bystra Podhalańska) i Antoni Kulig (SP1 Sucha Beskidzka).

FINAŁ POWIATOWY W KOSZYKÓWKĘ 3X3 CHŁOPCÓW – 25.10.2019 – SUCHA BESKIDZKA.

WYNIKI:

1. ZSP Zawoja – SP Bystra Podhalańska 1:4

2. SP1 Sucha Beskidzka – SP2 Stryszawa 6:2

3. SP Bystra Podhalańska – SP2 Stryszawa 4:2

4. ZSP Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka 2:8

5. SP Bystra Podhalańska – SP1 Sucha Beskidzka 4:13

6. SP2 Stryszawa – ZSP Zawoja 4:2 d. 2:2.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka