Uczniowie z Goetla mistrzami powiatu w koszykówkę 3×3

Więcej emocji niż w turnieju (meczu) dziewczyn mieliśmy za to w dniu dzisiejszym podczas zawodów chłopców. W hali suskiego LO, oprócz oczywiście gospodarzy, zameldowali się reprezentanci suskiego Witosa i Goetla oraz, po raz pierwszy w historii, drużyna z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Beskidzkiego Centrum Edukacji i Sportu w Zawoi.

Mecze były rozgrywane na dwóch koszach jednocześnie, a grano systemem każdy z każdym. Losowania spotkań dokonali kapitanowie poszczególnych drużyn.

Po dwóch seriach gier okazało się, że w ostatnich meczach zagrają dwa niepokonane dotychczas zespoły: ZS Goetla Sucha Beskidzka i LO Sucha Beskidzka oraz dwa kolejne, które do tej pory schodziły z boiska pokonane – ZS Witosa Sucha Beskidzka i NLO SMS BCEiS Zawoja.

Moment przełomowy spotkania o mistrzostwo powiatu? Trzy zdobyty punkty pod rząd przez Mikołaja Grabowskiego – najpierw za dwa punkty, potem za jeden. W końcówce LO zbliżyło się na odległość dwóch punktów, ale z jednej strony zabrakło czasu na doprowadzenie do dogrywki, a z drugiej chłopcy z Goetla kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

W poniedziałek drużyna z Goetla będzie reprezentowała nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego w Myślenicach – powodzenia!

KOSZYKÓWKA 3X3 CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2021/2022 –09.11.2021 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 8:7

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka – NLO SMS BCEiS Zawoja 11:3

3. ZS Goetla Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 10:3

4. LO Sucha Beskidzka – NLO SMS BCEiS Zawoja 13:6

5. ZS Witosa Sucha Beskidzka  – NLO SMS BCEiS Zawoja 9:5

6. ZS Goetla Sucha Beskidzka– LO Sucha Beskidzka 9:7

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW – Mikołaj Grabowski (ZS Goetla Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY: Kamil Sikora (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Piotr Sacha(LO Sucha Beskidzka), Igor Wolny (ZS Witosa Sucha Beskidzka), Nazar Miller (NLO SMS BCEiS Zawoja),

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS Goetla Sucha Beskidzka – awans do półfinału wojewódzkiego (22.11.2021, Myślenice)

2. LO Sucha Beskidzka

3. ZS WitosaSucha Beskidzka