Uczniowie opanowali krytą pływalnię! 7 finałów w jeden dzień!

Tego jeszcze w historii współzawodnictwa szkół w powiecie suskim nie było! Aż siedem finałów powiatowych odbyło się w środę 10 stycznia w suskiej krytej pływalni!

Najpierw po raz pierwszy w historii rywalizowali indywidualnie uczniowie z klas 1-3 (do tej pory były to zawody Nadzieja Powiatu Suskiego), następnie z klas 4-6, klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjów, a na deser ze szkół średnich.

Oprócz tego odbyły się także zawody drużynowe – sztafety 6×50 metrów!

Do zawodów wojewódzkich indywidualnie awansowało po trzech najlepszych pływaków w każdym stylu (dla nich był dyplom plus medal), a oprócz tego i najlepsze sztafety zapewniły sobie przepustkę do walki o mistrzostwo województwa.

Forma niektórych pływaków już teraz jest naprawdę imponująca, o czym świadczy „wmieszanie się” ich do najlepszych wyników w historii finałów powiatowych. Gratulujemy: Milenie Łazarz (SP Bystra Podhalańska), Julii Parchańskiej (SP2 Sucha Beskidzka), Wojciechowi Drońskiemu (SP2 Sucha Beskidzka), Nikoli Panek (ZSiSM Stryszawa), Weronice Habowskiej (ZSiSM Stryszawa), Maciejowi Taladze (ZS Zembrzyce), Karolowi Sowie (SP1 Sucha Beskidzka)Martynie Konderak (LO Sucha Beskidzka), Mikołajowi Pająkowi (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Michałowi Koczurowi (LO Sucha Beskidzka) i życzymy im, oraz wszystkim pozostałym reprezentantom powiatu suskiego, takich i jeszcze lepszych wyników podczas zawodów wojewódzkich. W zależności od kategorii i rodzaju zawodów odbędą się one w lutym i marcu na pływalniach w Nowym Sączu oraz w Tarnowie (dokładna data nie jest jeszcze znana). Najlepsze dotychczasowe wyniki w historii finałów powiatowych w pływaniu indywidualnym można znaleźć: IGRZYSKAGIMNAZJADALICEALIADA.!

Aktualne najlepsze w historii wyniki w pływaniu indywidualnym są na naszej głównej stronie w odpowiednich zakładkach 🙂

Na zakończenie zawodów najlepszych w roku szkolnym 2017/2018 pływaków w szkolnych zawodach nagradzali: starosta suski Józef Bałos, dyrektor krytej pływalni Olgierd  Kierski, inspektor ds. kultury fizycznej Maciej Krzyśków, sędzia główny zawodów Piotr Staszak oraz sędzia Artur Kukla.