Uczennice z ZSP1 Zawoja najskuteczniejsze w halową piłkę nożną

Nie wiemy, czy to była najdłuższa przerwa od rozgrywania finałów powiatowych w halach sportowych, ale faktem jest, że od ostatnich takich zawodów (11.03.2020, Bystra Podhalańska i zawody w siatkówkę chłopców w ramach Igrzysk Dzieci) minęło 592 dni!

Poniedziałkowym turniejem o mistrzostwo powiatu w piłkę nożną w ramach Igrzysk Dzieci rozpoczęliśmy serię gier w tej dyscyplinie (jutro w Zawoi zagrają chłopcy – ID, zawody w IMS w przyszłym tygodniu).

ZS Zembrzyce, ZSP1 Zawoja oraz SP1 Stryszawa – te trzy szkoły przystąpiły do zawodów, które w dniu dzisiejszym odbyły się w Zembrzycach.

Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” (czas gry 2×8 minut).

W pierwszym spotkaniu zagrały drużyny, które musiały wcześniej pokonać kilkanaście kilometrów, żeby zawitać do zembrzyckiej hali.

Wynik spotkania otworzyła Zofia Bogdan, która wykorzystała sytuację sam na sam z Emilią Harwat. Po chwili był już remis – po drugiej stronie boiska do wyrównania doprowadziła Emilia Popielarczyk.  Błąd w wyprowadzeniu piłki wykorzystała Bogdan i zawojanki prowadziły 2:1. Nie na długo – filmową akcję prawą stroną przeprowadziła Popielarczyk, która zagrała piłkę do Zuzanny Zachury, a ta doprowadziła do remisu.

Ostatnie zdanie w tej części gry należało do uczennic z Zawoi – podanie od Bogdan wykorzystuje Karolina Radwan.

Liczyliśmy na spore emocje w przerwie i… nie zawiedliśmy się. Dwie świetne okazje do podwyższenia prowadzenia miały zawojanki. A, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić… Za chwilę rezultat spotkania ponownie był remisowy (3:3) za sprawą gola zdobytego przez Zachurę.

Zawojanki ostatecznie odskoczyły na dwa trafienia – sam na sam z bramkarką ze Stryszawy wykorzystała Bogdan, a rzut karny na gola zamieniła Radwan. Mecz zakończył się wygraną ZSP1 Zawoja 5:3.

Po kilkuminutowej przerwie na parkiet wyszły zawodniczki z Zembrzyc oraz z Zawoi. Mecz był popisem duetu Zofia Bogdan-Karolina Radwan, który łącznie zdobył 10 goli. Już po pierwszych kilku minutach zawodniczki z Zawoi prowadziły różnicą czterech bramek i wiedziały, że mistrzostwo powiatu będzie należało do nich. Zespół z Zembrzyc, w którego składzie było najwięcej spośród wszystkich zespołów uczennic z klas 4-5 zebrał cenną lekcję, która na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Podobny przebieg miało zamykające turniej spotkanie ZS Zembrzyce kontra SP1 Stryszawa. Po tym meczu było wiadomo, że statuetka Królowej Strzelczyń powędruje do Emilii Popielarczyk, która zdobyła w tym meczu aż 9 goli.

Na zakończenie zawodów najważniejsze rozstrzygnięcia były zatem znane – komplet zwycięstw zapewnił drużynie z ZSP1 Zawoja tytuł mistrzowski i przepustkę do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w piątek 5. listopada w Nowym Targu.

Statuetki MVP Drużyny powędrowały do: Pauliny Karlak (ZS Zembrzyce), Emilii Popielarczyk (ZS Zembrzyce) i Karoliny Radwan (ZSP1 Zawoja). Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów powiedziałem, że wspólnie z sędzią zawodów, Witoldem Romanowskim przyznamy także „swoją” statuetkę MVP Drużyny. Powędrowała ona do Zofii Bogdan z ZSP1 Zawoja.

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI 2021/2022 – 25.10.2021 – ZEMBRZYCE

1. ZSP1 ZAWOJA – SP1 STRYSZAWA 5:32 (3:2)

2. ZS ZEMBRZYCE – ZSP1 ZAWOJA 0:10  (0:6)

3. ZS ZEMBRZYCE – SP1 STRYSZAWA 0:12 (0:4)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZSP1 ZAWOJAawans do półfinału wojewódzkiego (05.11.2021, Nowy Targ)

2. SP1 STRYSZAWA

3. ZS ZEMBRZYCE

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃEmilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa)

MVP DRUŻYNY: Zofia Bogdan, Karolina Radwan (obie ZSP1 Zawoja), Emilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa), Paulina Karlak (ZS Zembrzyce).

[pix_gal id=664]

[pix_gal id=665]