Tytuł powiatowych mistrzyń w koszykówce dziewcząt wrócił do SP1 Sucha Beskidzka

Po rocznej przerwie tytuł najlepszej drużyny żeńskiej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wrócił do SP1 Sucha Beskidzka. W finałowym turnieju zawodniczki z Suchej Beskidzkiej pokonały najpierw zawodniczki z Sidziny, a następnie w spotkaniu o miejsce pierwsze okazały się lepsze od uczennic z ZSP Skawica.

Dwa półfinały, finał pocieszenia, czyli mecz o 3 miejsce i spotkanie o mistrzostwo powiatu – tak prezentował się rozkład jazdy na środowe zawody, które odbyły się w hali w Suchej Beskidzkiej.

W pierwszym spotkaniu zawodniczki z Suchej Beskidzkiej (zwyciężczynie turnieju finału powiatowego w Suchej Beskidzkiej) zmierzyły się z zawodniczkami z SP Sidzina (drugie miejsce w turnieju półfinałowym w Stryszawie). Losy spotkania rozstrzygnęły się w dwóch pierwszych kwartach (każda trwała po 5 minut). Bardzo szybko zawodniczki z Suchej Beskidzkiej wyszły na prowadzenie po dwóch trafieniach Aleksandry Mamcarz, a po pierwszej kwarcie prowadziły 10:2. Drugą wygrały 8:0.

Zawodniczki z Sidziny, które też często gościły pod koszem rywalek, lecz skuteczność nie była tego dnia ich sprzymierzeńcem, wygrały trzecią kwartę 6:4, lecz w tym momencie wynik i tak był dla nich niekorzystny 8:24.

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 31:10 dla SP1 Sucha Beskidzka. Podopieczne Barbary Zyzańskiej zatem awansowała do finału, a zawodniczki z Sidziny miały przed sobą jeszcze mecz o miejsce trzecie. Pytanie było, z kim?

W drugim półfinale spotkały się uczennice z ZSP Skawica oraz SP Białka. Obie miejscowości graniczą ze sobą, więc śmiało można go było nazwać derbowym. I jak to w derbach, było tu wiele walki i zaciętości. Zawodniczki ze Skawicy dobrze weszły w mecz zdobywając 4 punkty (dwa punkty Julii Janik, dwa punkty Gabrieli Dyrcz). Więcej punktów już w tej kwarcie nie było. Były za to w pozostałych – spotkanie zakończyło się wynikiem 23:2.

Pary spotkań o miejsca zatem zostały poznane – o miejsce trzecie zagra SP Sidzina z SP Białką, a o miejsce pierwsze SP1 Sucha Beskidzka z ZSP Skawica. Najpierw odbyło się to pierwsze spotkanie – SP Sidzina vs SP Białka. Początek spotkania o miejsce trzecie pomiędzy SP Sidzina i SP Białka w niczym nie różnił się od pozostałych – sytuacje pod oboma koszami, ale wynik otwiera Paulina Pasternak z Sidziny. Do czwartej kwarty ten mecz był niezwykle wyrównany. I właśnie czwarta kwarta wygrana przez zawodniczki z Sidziny 8:0 zadecydowała o ich końcowym triumfie 22:12.

Dwie niepokonane drużyny, dwie drużyny, które zdecydowanie wygrały turnieje półfinałowe zagrały w tym roku o mistrzostwo powiatu – SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Skawica. Początek spotkania i gramy… ZSP Skawica wychodzi na prowadzenie 2:0 po trafieniu Sary Wójcik. Przewagę zawodniczek ze Skawicy zmniejsza Weronika Krzeszowiak wykorzystując rzut wolny. Ta kwarta, pierwsza :). kończy się wygraną uczennic z SP1 Sucha Beskidzka 4:2.

Drugą kwartę wygrywają suszanki 6:0 i odskakują rywalkom na osiem punktów (10:2). Zawodniczki z ZSP Skawica nie mają wiele do stracenia i ruszają do ataku od początku trzeciej kwarty. Ta część spotkania jest dla nich zwycięska 6:1. Stan mecz robi się bardzo stykowy 11:8 dla SP1 Sucha Beskidzka.

I ostatnia kwarta! Tu już rządziły stawka meczu pomieszana emocjami i doprawiona nerwami. Wynik tej części gry to zaledwie 3:1 dla SP1 Sucha Beskidzka. Cały mecz kończy się wynikiem 14:9 dla zawodniczek z Suchej Beskidzkiej. Po zakończeniu spotkania uczennice z Suchej Beskidzkiej przybiły sobie piątki dziękując za sportową rywalizację. O to chodzi 🙂

Podczas zakończenia zawodów tradycyjnie dyplomy trafiły do każdej ze szkół, a zawodniczki z Suchej Beskidzkiej otrzymały również puchar – przepustkę do półfinału wojewódzkiego (7.02.2018 Nowy Targ). Królową strzelczyń została Kinga Białończyk (SP1 Sucha Beskidzka), a MVP drużyny: Oliwia Kaczmarczyk (SP Białka), Karolina Pasternak (SP Sidzina), Julia Janik (ZSP Skawica) i Weronika Krzeszowiak (SP1 Sucha Beskidzka).

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019 – 28.11.2018 SUCHA BESKIDZKA