Trzy mecze, jeden mistrz – dziewczyny z Witosa z pucharem!

Po dwuletniej przerwie został przeprowadzony finał powiatowy w halową piłkę nożną dziewcząt w ramach Licealiady. Do hali SP2 w Stryszawie w czwartek 7. kwietnia przyjechały trzy drużyny reprezentujące szkoły średnie z terenu powiatu suskiego – były przedstawicielki ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, LO w Suchej Beskidzkiej oraz ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie.

Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”, a mecz trwał 2×10 minut.

W pierwszym spotkaniu odbył się pojedynek derbowy pomiędzy dziewczynami z Witosa i LO. Agnieszka Ogarek raz w pierwszej, raz w drugiej połowie i drużyna z Witosa miała dwa gole w zapasie. Kontaktowe trafienie dla LO to dobitka strzału przez Natalię Leśniak. Dziewczyny z LO dążyły do wyrównania, ba, nawet raz piłka znalazła się w bramce, lecz gol nie został uznany, gdyż przy pośrednim uderzeniu z rzutu wolnego piłka nie otarła się o żadną z zawodniczek.

Po kilku chwilach przerwy odbył się turniejowy mecz numer dwa pomiędzy LO i jordanowskim Kołłątajem. Wynik spotkania otworzyła Edyta Kutek, która wykorzystała sytuację sam na sam z Mają Woźny. Drugi gol dla LO to wykorzystana kontra przez Amelię Bucałę. Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej połowy.

Klasycznego hattricka zanotowała Bucała. Najpierw wpisała się do meczowego protokołu po przechwycie, następnie dobiła strzał Natalii Zgudziak. Trzeci w tej połowie, a czwarty w meczu gol Amelii Bucały to wykorzystany przez zawodniczkę z suskiego Witosa błąd bramkarki z Kołłątaja. Podopieczne Jakuba Jeziorskiego zdobyły honorowego gola za sprawą Anny Grzechynki.

Spotkanie Kołłątaja z Witosem było trzecim, ostatnim turniejowym pojedynkiem. Zakończyło się ono wygraną Witosa 5:0. Cztery trafienia zdobyła Agnieszka Ogarek, która tym samym przypieczętowała miano najskuteczniejszej zawodniczki. Jednego gola zdobyła także Natalia Bogacz.

Na zakończenie zawodów rozdano także indywidualne wyróżnienia, dyplomy oraz puchar ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.