To już dziś! Startuje Rajd Małopolski, do którego zgłosiło się 101 załóg!

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się pierwsza edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Do zawodów rozgrywanych w cyklach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska zgłosiło się łącznie aż 101 załóg! Przed nami niezwykłe widowisko, które rozegrane zostanie w dniach 30-31 lipca na terenach Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i okolicy.

47 załóg widnieje zgłoszonych w cyklu RSMŚl. W rajdzie pojedzie pełna pierwsza dziesiątka klasyfikacji sezonowej, na czele z liderami, duetem Piotrowski/Mroszczyk w Renault Clio Sport. Pozycje liderów z pewnością próbować będą zdobyć m.in. duety Stańdo/Gurdziołek (Renault Clio Sport), Świder/Borycki (Honda Civic EK4), Hawro/Kolaczek czy Ciombor/Miklaszewski (w Hondach Civic). Do rajdu szykują się także Rokita ze Ślęczką oraz Badura z Wołkiem – aktualni mistrzowie i wicemistrzowie klasyfikacji. Łącznie w klasie 1 zgłosiło się dwanaście załóg, w klasie 2 sześć, w OPEN 4WD cztery, a w OPEN 2WD dziesięć. Trzy załogi powalczą w RallyN1 oraz CLASSIC, jedna w Rally4, dwie w RallyN2. W markowym pucharze Peugeot/Citroen sześć zgłoszeń.

Do rywalizacji w cyklu RSPŚ zgłosiły się 54 duety. Siedem z nich pojedzie w klasie GOŚĆ, dziewiętnaście w klasie 3, dziesięć w klasie 2, osiem w klasie 1, dziewięć w Cento, jedna w RWD.

Zobacz listy zgłoszeń: RSMŚlRSPŚ

W piątek (30.07) odbędzie się ceremonia startu i pierwszy odcinek specjalny, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Tam czekać będą także dodatkowe atrakcje: profesjonalne symulatory jazdy rajdowej czy wystawa samochodów amerykańskich. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00. Próba będzie transmitowana na żywo na kanale Motowizja oraz w internecie.

Sobota to dwa odcinki specjalne (z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni i z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej). Strefa serwisowa wraz z symulatorami i zlotem foodtrucków zlokalizowana będzie na placu targowym w Suchej Beskidzkiej, przez cały dzień. Pierwsze załogi zaczną zjeżdżać na metę pod suskim Zamkiem około godziny 16:30, a ceremonia wręczenia pucharów rozpocznie się o 19:30 na zamkowym dziedzińcu.

Informacje o rajdzie: https://rajdmalopolski.pl/kibice/

Informacje dla mieszkańców: https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/

Sponsorem tytularnym rajdu jest firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Suski Józef Bałos, Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt i Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk.

Partnerami zawodów są: VD, Województwo Małopolskie, Powiat Suski, Electris, Auto-Classic, Pochłopień, Akces, Firma Budowlana Lichosyt, Blachdom Plus, Drewmax, Lurka, Litdrew.pl, Auto-serwis Jancarz, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, BSG Parts, Honda Kolaczek, Auto Lux, Akces Plast, Mosur Warsztat, HyperNET Kopalnia Kamienia Osielec S.A., Niwa Osielec, Gummi Serwis, Kolor Plus Studio oraz Sużyw.

Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, inMotorsport.tv, Radiostrada, Moto Radio, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, malopolskaonline.pl oraz suskiDlaWas.info.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

Harmonogram czasowy Valvoline Rajdu Małopolski 2021

30.07.2021 r – piątek

19:30 – Start Honorowy, Maków Podhalański – Rynek
19:35 – OSS 1 – Maków Podhalański (2,42 km)