Szkoły średnie powalczyły w siatkówce plażowej

Kilka dni po pierwszej w historii naszego powiatu rywalizacji dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych w siatkówkę plażową w ramach współzawodnictwa sportowego szkół, także na boisku w Jachówce odbył się turniej dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Zwyciężyły drużyny z LO Sucha Beskidzka.

Turniej odbył się w poniedziałek 29 maja. Do wyłonienia mistrza powiatu w kategorii dziewcząt wystarczyło tylko jedno spotkanie, gdyż do zawodów zgłosiły się tylko dwie szkoły – LO (Karolina Miziak, Patrycja Kościelniak, Aleksandra Zyzańska) oraz suski Witos (Magdalena Kachel, Karolina Góra) . 2:0 wygrały zawodniczki z LO Sucha Beskidzka i to one awansowały do finału wojewódzkiego.

W kategorii chłopców do rywalizacji przystąpili reprezentanci trzech szkół: LO (Karol Światłoń, Kacper Mlak, Piotr Mruc), Goetla (Szymon Strączek, Maciej Kachel, Wojciech Najdek) oraz Witosa (Piotr Kardaś, Arkadiusz Bachul). Po dwóch pierwszych spotkaniach, w których LO i Goetel pokonali 2:0 Witosa, mecz numer trzy miał rozstrzygnąć o losach mistrzowskiego tytułu. Wygrali go uczniowie z LO i tym samym drugi w tym dniu puchar za pierwsze miejsce ufundowany przez Starostwo w Suchej Beskidzkiej trafił do tej szkoły. Chłopcy z LO także wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich.

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT – LICEALIADA 2016/2017 – 29.05.2017 – JACHÓWKA

1. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 2:0 (21:14, 21:19)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka

2. ZS Witosa Sucha Beskidzka

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2016/2017 – 29.05.2017 – JACHÓWKA

1. ZS Goetla Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 2:0 (16:14, 15:10)

2. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 2:0 (15:6, 15:5)

3. LO Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 2:0 (21:13, 21:14)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka