Szachowe szaleństwo w suskim LO

Tradycyjnie w LO w Suchej Beskidzkiej odbył się finał powiatowy w szachach we wszystkich kategoriach wiekowych. W piątek 16 litopada do stolicy powiatu suskiego przyjechały najlepsze szachowe drużyny (w skład czteroosobowej drużyny musiała wejść przynajmniej jedna uczennica).

W ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) wystartowało sześć szkół (SP1 Sucha Beskidzka, SP Osielec, SP1 Maków Podhalański, SP Tarnawa Dolna, SP1 Zawoja, SP Bystra Podhalańska), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7,8 oraz 3 gimnazjum)- siedem (ZS Zembrzyce, SP Zachełmna, SP1 Sucha Beskidzka, ZSP Skawica, ZSP Krzesów, SP Juszczyn, SP Bystra Podhalańska) z gmin z naszego powiatu, a w ramach Licealiady reprezentacje wystawiły trzy szkoły: LO Sucha Beskidzka, ZS Goetla Sucha Beskidzka, ZS Witosa Sucha Beskidzka.

Grano systemem każdy z każdym (10 minut dla zawodnika) – w kategorii szkół średnich rozegrano zawody na zasadzie mecz i rewanż. Po trzech godzinach (start 9, dekoracja 12) wszystko było jasne – kolejność szkół przedstawiała się tak jak powyżej dla danej kategorii wiekowej. Mistrzami powiatu zostały drużyny z SP1 Sucha Beskidzka (Paweł Łoboda, Bartosz Majcherczyk, Kacper Koziński, Amelia Głuc), ZS Zembrzyce (Konrad Smolik, Patryk Oleksy, Radosław Kadela, Julia Wciślak), LO Sucha Beskidzka (Dominik Salabura, Mikołaj Hrapkowicz, Bartłomiej Łaciak, Maciej Talaga, Dominika Lasa) i to one awansowały do finałów wojewódzkich (3.12.2018 – Igrzyska Dzieci; 30.11.2018 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej; 28.11.2018 – Licealiada), które odbędą się w Myślenicach.

Dyplomy, które wręczali: Anna Tatara – wicedyrektor suskiego LO, Kornel Łęczek – sędzia główny zawodów i ja :),  powędrowały do najlepszych trójek, a dodatkowo mistrzowie powiatu (SP1 Sucha Beskidzka – Igrzyska Dzieci; ZS Zembrzyce – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, LO Sucha Beskidzka – Licealiada) odebrali pamiątkowe puchary.

IGRZYSKA DZIECI – KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. SP Osielec

3. SP1 Maków Podhalański

4. SP Tarnawa Dolna

5. SP1 Zawoja

6. SP Bystra Podhalańska

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS Zembrzyce

2. SP Zachełmna

3. SP1 Sucha Beskidzka

4. ZSP Skawica