Suska jedynka wygrywa powiatowe zawody w piłkę nożną dla klas 4-6

W środę 21. października na boisku Lachów Lachowice odbyły się nietypowe finały powiatowe. Nietypowe, bo oficjalnie zostały rozegrany w ramach halowej piłki nożnej, a grano przecież na boisku otwartym. Związane było z odgórnym zaleceniem, żeby zawody w czasach pandemii przeprowadzać na świeżym powietrzu. Turnieje odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2008 i młodszy), a rywalizowały w nim po trzy zespoły: SP1 Sucha Beskidzka, SP2 Stryszawa i SP1 Maków Podhalański w kategorii dziewcząt oraz SP1 Sucha Beskidzka, SP Białka i SP2 Stryszawa w kategorii chłopców.

– Najpierw były zawody w kolarstwie górskim w Zawoi we wszystkich kategoriach wiekowych, następnie finały powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych również dla wszystkich i szkolna liga lekkoatletyczna dla szkół podstawowych w Suchej Beskidzkiej i teraz zawody w piłkę nożną w Lachowicach. Te ostatnie trwały aż trzy dni. Zakładany plan na pierwszą część roku szkolnego jeżeli chodzi o organizację finałów powiatowych został praktycznie w stu procentach wykonany. Nie udało się nam tylko przeprowadzić zawodów w lidze lekkoatletycznych dla szkół średnich, najpierw przez pogodę, a następnie przez naukę zdalną w poszczególnych szkołach czy klasach – mówi odpowiedzialny z ramienia suskiego starostwa za organizację szkolnych finałów powiatowych Maciej Krzyśków

– Pandemia spowodowała, że i finały powiatowe musiały się dostosować do obowiązujących obostrzeń, a i niektóre, dodatkowe przepisy sami wprowadziliśmy. Specjalne regulaminy na każde zawody dostosowane pod obiekt, na którym się odbywały, przypominanie o zachowaniu dystansu w trakcie zawodów, ale i na trybunach, obowiązkowa dezynfekcja, dodatkowa opieka medyczna – tak te zawody wyglądały. Przy okazji ich organizacji czerpaliśmy z doświadczenia klubów, które w czasach pandemii startowały w zawodach rangi mistrzostw Polski. Mam tutaj na myśli nieocenioną pomoc ze strony UKS Zawojaka Zawoi przy okazji organizacji zawodów w kolarstwie i UKS Bieganie.pl Stryszawa przy zawodach lekkoatletycznych. Jeżeli chodzi o zawody w piłkę nożną, to jedynym obiektem branym pod uwagę do przeprowadzenia tych zawodów był ten w Lachowicach z tego względu, że na boisku ze sztuczną nawierzchnią można było utworzyć dwa boiska i w przypadku, gdy w finale mieliśmy cztery drużyny, to mogły one rywalizować w tym samym czasie i nikt nie musiałby pauzować. Ogromne podziękowania należą się dla klubu Lachy Lachowice z Panem prezesem Krzysztofem Chorążym na czele, który nas przez te trzy dni królewsko ugościł na obiekcie w Lachowicach – dodał.

Praktycznie do ostatnich godzin przed zawodami decydowało się, w jakim zespołowym składzie się one będą obywały. Ostatecznie w minioną środę do Lachowic przyjechały po trzy szkoły w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Turniej chłopców zaplanowano na godzinę 10, a dziewcząt na godzinę 12.

Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców z kompletem dwóch zwycięstw triumfowały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Uzyskały one tym samym przepustkę do półfinałów wojewódzkich, które zaplanowano na 5 listopada w Nowym Targu. Na zakończenie zawodów wręczano również indywidualne wyróżnienia dla uczniów za zdobycie tytułów najskuteczniejszych zawodników i MVP drużyny.

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA 2020/2021 – 21.10.2020 – LACHOWICE

Wyniki:

1. SP1 Sucha Beskidzka – SP2 Stryszawa 5:1 (3:0)

2. SP1 Sucha Beskidzka – SP Białka 4:0 (1:0)

3. SP Białka – SP2 Stryszawa 2:1 (0:1)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW – Michał Bober (SP1 Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY – Michał Kłapyta (SP2 Stryszawa), Filip Puzik i Oliwier Działowy (obaj SP Białka), Jan Stradomski (SP1 Sucha Beskidzka).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. SP Białka

3. SP2 Stryszawa

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI 2020/2021 – 21.10.2020 – LACHOWICE.

WYNIKI:

1. SP1 Sucha Beskidzka – SP2 Stryszawa 3:2 (2:1)

2. SP2 Stryszawa – SP1 Maków Podhalański 2:1 (0:1)

3. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Maków Podhalański 6:1 (3:1)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓLOWA STRZELCZYŃ – Nikola Madejczyk (SP1 Sucha Beskidzka).

MVP Drużyny: Natalia Polak (SP1 Maków Podhalański), Wiktoria Gracjasz (SP2 Stryszawa), Amelia Głuc i Nikola Madejczyk (SP1 Sucha Beskidzka).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Sucha Beskidzka