Sprzęt sportowy dla suskiego LO

Ostatni akcent sportowej rywalizacji w roku szkolnego 2011/2012 miał miejsce w poniedziałek 12. listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących, gdzie Starosta Suski Tadeusz Gancarz przekazał na ręce dyrektora ZSO p. Jana Zadory sprzęt sportowy za wygranie przez uczniów tej szkoły klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.

Starostwo Powiatowe ufundowało sprzęt sportowy za kwotę 2000 zł brutto (1000 zł za zwycięstwo w klasyfikacji dziewcząt, 1000 zł za wygraną wśród dziewcząt – przyp. red.). ZSO otrzymało m.in.: piłki do siatkówki i piłki ręcznej, rakietki tenisowe czy kije do unihokeja.  Uroczyste przekazanie sprzętu przez Starostę na ręce dyrektora ZSO miało miejsce w poniedziałek 12. listopada. – Nieprzypadkowo Zespół Szkół Ogólnokształcących okazał się najlepszy w licealiadzie w poprzednim roku szkolnym. Drugie miejsce w całym województwie najlepiej to podsumowuje – pochwalił zawodników, ale też nauczycieli wychowania fizycznego z suskiego ogólniaka Starosta suski.

Dyrektor ZSO Jan Zadora przypomniał, że już w obecnym roku szkolnym suska szkoła może pochwalić się kolejnymi sukcesami nie tylko na szczeblu powiatowy, ale także wojewódzkim. – Sztafeta dziewcząt była najszybsza w biegach przełajowych w Nowym Targu. Chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Po pierwszym rzucie ligi lekkoatletycznej dziewczęta są na drugim miejscu, a chłopcy na trzecim w klasyfikacji generalnej – dodał.

Jeszcze raz gratulujemy Zespołowi Szkół Ogólnokształcących zwycięstwa  i życzymy tej, oraz wszystkim innym szkołom, jak najlepszych startów w zawodach sportowych w roku szkolnym 2012/2013!!!