Spotkamy się w tym roku szkolnym jeszcze na zawodach? Czemu nie ;)

Czy spotkamy się w tym roku jeszcze na szkolnych zawodach sportowych? W ostatnim czasie co prawda takie pytania już się nie pojawiały, chociaż wcześniej zadawali je uczniowie i rodzice  (dziękuję za każde z nich). Na chwilę obecną na tak postawione pytanie odpowiedziałbym – jak najbardziej.

W poprzednim tygodniu do koordynatorów sportu w gminach oraz do nauczycieli ze szkół średnich z naszego powiatu została wysłana informacja, że Małopolski Szkolny Związek Sportowy planuje wznowienie rywalizacji sportowej na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Jakie dyscypliny wchodzą w grę?

Igrzyska Dzieci: Piłka nożna dziewcząt i chłopców, Czwórbój Lekkoatletyczny, Drużynowe Biegi Przełajowe.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Piłka nożna dziewcząt i chłopców, Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna , Drużynowe Biegi Przełajowe, Siatkówka plażowa.

Licealiada (dla roczników 2003-2005): Piłka nożna dziewcząt i chłopców, Szkolna Liga Lekkoatletyczna , Drużynowe Biegi Przełajowe, Siatkówka plażowa.

To, które z powyższych konkurencji zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku szkolnym (np. data dla zawodów wojewódzkich w Biegach Przełajowych jest już podana – 10. czerwca, Nowy Targ), zależne jest od ilości zgłoszeń (do soboty 15. maja do godz. 22 można się rejestrować w systemie wyrażając tym samy chęć wystąpienia w zawodach). Może się okazać, że od razu zostaną rozegrane na szczeblu np. wojewódzkim ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń. Info dla zainteresowanych w linku poniżej:

Niezależnie od powyższego, bo dotyczy to zawodów na szczeblu rejonowym i wojewódzkim, treść wiadomości dla naszych koordynatorów brzmiała tak: „Kraków Krakowem, dla mnie najważniejsze jest to, co się dzieje w naszych szkołach i naszym powiecie. Dla mnie najważniejsze jest Wasze zdanie i to, czy zamierzacie w ogóle wystartować w zawodach, jeżeli przeprowadzimy je w naszym powiecie. Uważam, że ważną rzeczą będzie po prostu spotkanie się, rozmowa, przybicie piątek i ze sobą rywalizowanie w fajnej atmosferze. Wysłanie także sygnału, że to, co wszyscy mądrzy tłuką odnośnie sportu, a już sportu na świeżym powietrzu w tych czasach, będzie/jest kluczowe i w naszym powiecie to pokazujemy. PS. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co i jak się dzieje w Waszych on-linowych szkołach, a od 17 maja i hybrydowych. Tzn. coś tam wiem, ale jest to zapewne ułamek wiedzyMogę jednak przewidywać. I przewiduję, że sytuacja z zawodami będzie taka sama jak jesienią, czyli zgłoszenia “na sztukę” do zawodów. Dlatego bardzo Was proszę o kontakt ze szkołami z Waszych gmin i przesłanie do mnie informacji, kto i gdzie w jakich zawodach zamierza wystartować (brak informacji oznacza dla mnie brak wystartowania w zawodach). Na tej podstawie ja i inne szkoły będziemy mieli również jasność. Na informację czekam do 16. maja”.

Przy okazji przymiarek do zawodów (brane są pod uwagę te powyższe, ustalone przez MSZS) skontaktowałem się z osobami czy klubami, na których obiektach zawody te w poprzednich latach rozgrywaliśmy.

I wiadomość zwrotna jest taka – p. Janusz z Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej, p. Krzysztof z klubu LKS Lachy Lachowice-Hucisko, p. Łukasz z klubu BCS Zawoja, p. Michała z klubu UKS Dziadki Sucha Beskidzka zapraszają 😉 Sędziowie zawodów w piłkę nożną – p. Witold i p. Maciej również tylko czekają na sygnał i konkretne daty zawodów 😉

Zatem, co? Do zobaczenia? Oby :). Więcej info w przyszłym tygodniu.