Sportowy rok szkolny 2017/2018 – najważniejsze dane

Rozpoczął się nowy rok szkolny, ruszają zatem także i zawody sportowe!

Po reformie szkolnictwa znika gimnazjada – w jej miejsce rozgrywane będą Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2002-2004). Z kolei dla zawodników z lat 2005 i młodsi zawody będą nazywały się Igrzyska Dzieci. Licealiada pozostaje bez zmian.

Tymczasem w piątek 1 września w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej odbyło się spotkanie z koordynatorami sportu w poszczególnych gminach. Tematem były sprawy organizacyjne, kalendarze zawodów (poniżej najbliższa rozpiska 😉 ) czy zasady punktacji.

Wylosowano też pary eliminacyjne w ramach Igrzysk Dzieci (dawne Igrzyska  -rocznik 2005 i młodsi) oraz turnieje półfinałowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dawniej Gimnazjada – roczniki 2002-2004). Niebawem także i te informacje zostaną opublikowane na naszej stronie.

Ilość zawodów praktycznie się nie zmieniła, co oznacza, że każdy będzie miał szansę zaprezentowania się w dyscyplinie, w której najlepiej się czuje. Ciekawe w ilu zawodach wystąpią tegoroczni rekordziści:)

Jedyna nowość to zawody MAŁY MISTRZ w ramach Igrzysk Dzieci, które mam nadzieję na stałe wpiszą się do naszego kalendarza. To rywalizacja dla najmłodszych uczniów w kilku bardzo ciekawych konkurencjach 😉

Znamy też pierwsze daty zawodów na miesiące wrzesień i październik:

ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO / 19.09.2017, SUCHA BESKIDZKA GODZ. 10

KOLARSTWO GÓRSKIE (IGRZYSKA DZIECI, IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, LICEALIADA) / 26.09.2017, ZAWOJA, godz. 10

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE / 28.09.2017, SUCHA BESKIDZKA

IGRZYSKA DZIECIGODZ. 10

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – GODZ. 11

LICEALIADAGODZ. 12

KORESPONDENCYJNA LIGA LA – I RUNDA / INDYWIDUALNA LIGA LA  – LICEALIADA/ 03.10.2017 SUCHA BESKIDZKA GODZ. 10

SZKOLNA LIGA LA – INDYWIDUALNA – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ / 05.10.2017 SUCHA BESKIDZKA GODZ. 9

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 / 06.10.2017 LO SUCHA BESKIDZKA GODZ. 15:30