SP Grzechynia mistrzem powiatu w halówkę!

Z kompletem trzech zwycięstw halowym mistrzem powiatu suskiego na rok szkolny 2016/2017 w piłkę nożną chłopców szkół podstawowych została drużyna z SP Grzechynia. I to oni będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim – 4.11.2016 w Nowym Targu.

Pierwszego triumfatora w halowej piłce nożnej na rok szkolny 2016/2017 poznaliśmy w kategorii chłopców. We wtorek 18. października w hali ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej zmierzyli się zwycięzcy eliminacji międzygminnych: SP Grzechynia, SP Sidzina, SP Palcza oraz SP Skawica.

W pierwszym spotkaniu Grzechynia grała z Palczą. Po indywidualnej akcji Kacpra Kudzi do pustej bramki trafiłDariusz Buda. Po przerwie zawodnicy z Palczy próbowali za wszelką cenę zmienić niekorzystny rezultat, ale dobrych okazji nie wykorzystali: Tobiasz DróżdżKacper Nieckula oraz Jakub Frączak.

Kolejny turniejowy mecz to starcie Skawicy z Sidziną. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym prowadzenie za sprawąPatryka Zawory objęli zawodnicy z Sidziny. Kiedy w drugiej połowie po zamieszaniu w polu karnym na 2:0 podwyższył Szymon Kolaniak to wydawało się, że podopieczni Marcina Maja sięgną po trzy punkty. Piłkarze ze Skawicy udowodnili jednak, że potrafią w kluczowych momentach poderwać się do walki! Najpierw sprytnie, bo po wznowieniu gry z autu „zmusili” do niefortunnej interwencji golkipera Sidziny i było 2:1. Do remisu doprowadził mocnym strzałem pod poprzeczkę Gabriel Puzik.

Grad goli oglądaliśmy w turniejowym spotkaniu numer 3 pomiędzy Sidziną i Grzechynia. Lepiej rozpoczął się on dla zawodników z Grzechyni – po indywidualnej akcji Kacpra Kudzi podopieczni Jacka Biedrawy prowadzili 1:0. Niebawem po sprytnie rozegranym rzucie z autu piłkę musnął głową Buda i było 2:0. Kiedy drugiego w tym spotkaniu gola zdobył Kudzia wydawało się, że Sidzina się już nie podniesie. A jednak – jeszcze przed przerwą przewaga Grzechyni zmalała tylko do dwóch goli za sprawą uderzenia Macieja Ptasia. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i zmyliła bramkarza z Grzechyni.

Pierwsza akcja po przerwie zakończyła się efektownym golem Ptasia (3:2). Zawodnicy z Grzechyni szybko otrząsnęli się z tego ciosu – z dystansu celnie przymierzył Kudzia (4:2). Kolejny strzał Ptasia, kolejny rykoszet i Sidzina przegrywała już tylko jedną bramką (4:3). Kiedy podanie z głębi pola wykorzystał Kudzia, który minął bramkarza z Sidziny i skierował piłkę do bramki wydawało się, że mecz już jest zakończony (5:3). Sidzina postawiła wszystko na jedną kartę, ruszyła większą ilością zawodników do ataku i po uderzeniu z kilku metrów Ptasia przegrywała już tylko 5:4. Takim też wynikiem zakończyło się to najbardziej pasjonujące spotkanie w tym finałowym turnieju.

Lob Szymona Bogunia wyprowadził Skawicę na prowadzenie z Palczą w turniejowym spotkaniu numer cztery. Po przerwie do remisu doprowadził Mateusz Frosztęga kończąc wzorową kontrę w wykonaniu zawodników z Palczy. W końcówce Skawica przypieczętowała wygraną 2:1 – po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił ponownie Bogunia.

Emocji nie brakowało w spotkaniu Skawicy z Grzechynią. Do przerwy prowadzili zawodnicy z Grzechyni – po wznowieniu gry z autu do bramki trafił Dariusz Buda. Skawica wyrównała tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie – na solową akcję zdecydował się Szymon Bogunia, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i był remis. To tylko rozwścieczyło, ale sportowo oczywiście, młodych zawodników z Grzechyni – w krótkim odstępie czasu stworzyli trzy stuprocentowe, ale jednak niewykorzystane okazje. Napór Grzechyni trwał w najlepsze i w końcu został udokumentowany golami – aż trzema. Dwa gole zdobył Kacper Kudzia, jedno trafienie zanotował Kamil Pająk.

W ostatnim spotkaniu Sidzina wygrała 4:1 z Palczą. Gole dla podopiecznych Marcina Maja zdobywali: Maciej Ptaś (dwa), Szymon Kolaniak i Konrad Tempka. Honorowe trafienie dla zawodników z Palczy zanotował Jakub Fronczak.

Po zakończeniu zawodów rozdano dyplomy oraz, dla zwycięskiej drużyny z Grzechyni, puchar. Po raz pierwszy w zawodach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wręczano także statuetki dla MVP drużyny. Piłkarzy, do których trafiły dodatkowe wyróżnienia, typowali opiekunowie poszczególnych drużyn. Byli nimi:Kacper Kudzia (SP Grzechynia), Maciej Ptaś (SP Sidzina), Gabriel Puzik (SP Skawica) i Mateusz Frosztęga(SP Palcza).

Królem strzelców zawodów został Kacper Kudzia – on także otrzymał statuetkę za to wyróżnienie.

FINAŁ POWIATOWY W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ – CHŁOPCY – IGRZYSKA 2016/2017 – 18.10.2016 – SUCHA BESKIDZKA:

1. SP PALCZA – SP GRZECHYNIA 0:1 (0:1)

2. SP SKAWICA – SP SIDZINA 2:2 (0:1)

3. SP GRZECHYNIA – SP SIDZINA 5:4 (3:1)

4. SP PALCZA – SP SKAWICA 1:2 (0:1)

5. SP GRZECHYNIA – SP SKAWICA 4:1 (1:0)

6. SP SIDZINA– SP PALCZA 4:1 (2:1)