Siatkówka z charakterem! Suskie gimnazjalistki triumfują!

Nie rozpieszczała pogoda zawodniczki, które w środę 25 maja przystąpiły do finału powiatowego w piłce siatkowej dziewcząt. Generalnie było zimnej niż wczoraj przy okazji turnieju chłopców, do tego zamiast słońca w niektórych spotkaniach dziewczynom towarzyszyły opady deszczu.

To jednak żadnej z drużyn – a w finale wystąpiły gimnazjalistki z: Suchej Beskidzkiej, Stryszawy, Budzowa oraz Zawoi Wilcznej – nie zdeprymowało, a wręcz można powiedzieć przeciwnie.

Każdy mecz – grano systemem każdy z każdym – był ważny dla układu tabeli. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki z Suchej Beskidzkiej (Karolina Kawa, Klaudia Nikiel, Ewelina Porzycka i Izabela Gąstała), które wygrały wszystkie trzy turniejowe spotkania (dwa po tie-breaku). Drugie miejsce dla duetu ze Stryszawy (Krystyna Miklusiak, Zuzanna Bercal), a podium uzupełniły siatkarki z Zawoi Wilcznej (Joanna Migas, Klaudia Szczurek i Emilia Trybała). Czwarte miejsce zajęły budzowianki w składzie: Emilia Chromy, Marcelina Kwaśniowska, Emilia Moskała i Martyna Ryszawy).

Gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w czerwcu. Powodzenia!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ NA NASZEJ STRONIE NA FB:)