Rakietki w ruch – grała LICEALIADA!

Cztery drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział w finale powiatowym w tenisie stołowym drużynowym w ramach Licealiady. Sześć spotkań w obu kategoriach systemem każdy z każdym, niespełna godzina gry i kolejność w tej dyscyplinie na rok szkolny 2017/2018 była znana.

W kategorii dziewcząt triumfowały zawodniczki z LO Sucha Beskidzka, przed zawodniczkami z Witosa, Kantego i Goetla.

Wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Goetla. Podium uzupełnili uczniowie z Witosa i LO Sucha Beskidzka. Czwarty był Kanty.

Puchary i dyplomy dla drużyn wręczyli wicedyrektor ZSP w Lachowicach i radny powiatowy, Mateusz Sarlej oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Maciej Krzyśków.

Dwie najlepsze drużyny miały uzyskać awans do zawodów rejonowych, które miały się odbyć 5 grudnia. Zostały one jednak odwołane  i zapewne, jak to miało miejsce w ostatnich latach, skończy się na wyjeździe na zawody wojewódzkie (luty 2018, Nowy Targ) mistrzów powiatu.