Puchar został w Suchej Beskidzkiej/triumf suskich gimnazjalistek

Gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej zostały nowymi mistrzyniami w koszykówkę. Podopieczne Barbary Zyzańskiej najpierw w półfinale wygrały z zawodniczkami z Gimnazjum nr 2 w Bystrej Podhalańskiej 20:1, a w finale pokonały koszykarki z Gimnazjum w Toporzysku 10:5. Był to jednocześnie rewanż za spotkanie w turnieju półfinałowym, kiedy to zawodniczki z Toporzyska pokonały suszankami 18:11.
W spotkaniu o trzecie miejsce uczennice z Gimnazjum nr 1 w Zawoi okazały się skuteczniejsze od koleżanek z Bystrej Podhalańskiej 13:6.
Królową Strzelczyń została Martyna Konderak (Gimnazjum Sucha Beskidzka) z dorobkiem 11 punktów, a statuetki dla MVP drużyny trafiły do: Kingi Trzop (Gimnazjum 2 Bystra Podhalańska), Alicji Pająk (Gimnazjum 1 Zawoja), Karoliny Talip (Gimnazjum Toporzysko) i Izabeli Gąstały (Gimnazjum Sucha Beskidzka).

Tym samym w styczniu w Nowym Targu w półfinale wojewódzkim powiat suski będzie reprezentowała drużyna dziewcząt z suskiego gimnazjum. POWODZENIA!!!!

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT– GIMNAZJADA 2016/2017 – TURNIEJ FINAŁOWY – 29.11.2016 – Sucha Beskidzka

1. Gimn nr 1 Zawoja – Gimnazjum Toporzysko 8:9 (2:0, 4:3, 2:4, 0:2)

1. Gimn Sucha Beskidzka – Gimn nr 2 Bystra Podhalańska 20:1 (0:0, 4:0, 6:1, 10:0)