Preludium do finałów powiatowych w pływaniu

W minioną sobotę 10.11.2012r. w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej odbyły się Zawody Wszechstronności Stylowej o Puchar Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, które uroczyście otworzył Starosta Suski Tadeusz Gancarz.

W zawodach startowało 250 zawodników – dzieci w wieku 11, 12 i 13 lat, najlepsze pływaczki i pływacy z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy UKS”Jasień”: Marta Palcar, Marta Sikora, Katarzyna Bąk, Kinga Bachorczyk, Martyna Konderak, Natalia Polak oraz Marcin Zawojski. Już teraz możemy zaciskać zęby i czekać, co wspomniana siódemka zaprezentuje podczas zbliżającymi się wielkimi krokami finałami powiatowymi w pływaniu (30. listopada wystartują w sztafecie i w konkurencjach indywidualnych uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 8. stycznia będziemy obserwować zmagania najlepszych pływaków ze szkół podstawowych, dzień później czyli 9. stycznia w Krytej Pływalni swoje umiejętności zaprezentują uczniowie gimnazjów).

Głównym celem zawodów było wyłonienie najlepszych pływaków z 5 konkurencji. I tak rywalizacja odbywała się stylem dowolnym, klasycznym, motylkowym, grzbietowym, oraz stylem zmiennym. Spośród wszystkich zgłoszonych zawodniczek w kategorii 12 latków najlepsza okazała się Marta Sikora reprezentująca UKS „Jasień” , która z  wynikiem 2019 punktów pokonała pozostałe rywalki, choć do końca walka o pierwszą lokatę była zacięta. W tej konkurencji startowała również Kinga Bachorczyk – 17 miejsce oraz Marta Palcar – 27 miejsce

W kategorii o rok niższej – 11 latków reprezentowały nas dwie zawodniczki. Martyna Konderak uplasowała się na 6 pozycji, Natalia Polak cztery miejsca dalej..  Należy nadmienić, że dziewczyny do ostatniego wyścigu walczyły o pierwszą 3-kę. Martyna zajmowała 4 miejsce, a Natalia z niewielką stratą plasowała się na 6 pozycji.

W kategorii 13-latków dzielnie reprezentowała ziemię suską Katarzyna Bąk oraz Marcin Zawojski, dla którego były to pierwsze poważne zawody, na których znakomicie się sprawdził.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z KRYTEJ PŁYWALNI W SUCHEJ BESKIDZKIEJ, gdzie czekają na miłośników wodnych kąpieli m.in. zjeżdżalnia o długości 62 metrów, tryskacze brzegowe w basenie rekreacyjnym czy jacuzzi. Dla najmłodszych dostępny jest brodzik z grzybkiem wodnym. Przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć trenującej w niej olimpijkę z powiatu suskiego Paulę Gorycką, której dyrektor Olgierd Kierski wręczył w środę 14. listopada nielimitowany karnet umożliwiający realizację treningów na basenie. – Bardzo dziękuję panu dyrektorowi za wsparcie i kolejny czynnik jeszcze bardziej mobilizujący do pracy – napisała na swoim profilu na Facebooku Paula Gorycka.