Powiatowy Czwórbój dla dziewcząt z SP2 Stryszawa

Cztery szkoły wystawiły drużyny dziewcząt do finału powiatowego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawody odbyły się we wtorek 10. maja na obiekcie LKS Jałowiec Stryszawa.

Bieg na 60 metrów, bieg na 600 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową – z takimi konkurencjami musiały zmierzyć się we wtorkowe przedpołudnie zawodniczki z: SP2 Stryszawa, SP1 Sucha Beskidzka, SP Juszczyn.

Suma punktów wywalczona przez pięć najlepszych zawodniczek (w zawodach każda szkoła mogła wystawić maksimum sześć dziewcząt. Każda szkoła wykorzystała tę „pulę”) dawała ostateczny wynik danej szkoły.

Mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta z SP2 Stryszawa. Wicemistrzostwo dla zawodniczek z SP Skawica, trzecie miejsce dla SP Juszczyn, a czwarte dla reprezentantek SP1 Sucha Beskidzka.

Po raz pierwszy w historii finałów powiatowych, wręczana była również statuetka dla Najbardziej Wszechstronnej Zawodniczki (za dwa dni, kiedy do rywalizacji przystąpią chłopcy ze szkół podstawowych, takowa także będzie do zdobycia). Otrzymała ją Marcelina Bisaga z SP2 Stryszawa, która zdobyła 244 punkty.

Złota drużyna dziewcząt z SP2 Stryszawa wystąpiła w składzie: Weronika Semik, Julia Semik, Weronika Habowska, Zuzanna Bercal, Nikola Panek i wspomniana wcześniej Marcelina Bisaga.

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY – DZIEWCZĘTA / 10.05.2016, STRYSZAWA

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie – 1009 pkt