Powiatowe ostatki… SP Białka i ZS Skawicy z awansem!

Drużyny z SP Białka oraz ZS Skawicy uzupełniły stawkę czterech drużyn, które we wtorek na orliku w Suchej Beskidzkiej zagrają o ostatnie w tym roku szkolnym mistrzostwo powiatu – w piłkę nożną dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Drugi półfinałowy turniej odbył się w dniu dzisiejszym na orliku w Zawoi. W pierwszym spotkaniu zawodniczki z ZS w Skawicy pokonały uczennice z ZSiSM Stryszawa 1:0. Złotego gola na wagę zwycięstwa z rzutu wolnego zdobyła Paulina Dyrcz. W drugim meczu zagrały szkolne reprezentacje dziewcząt z Białki oraz ze Stryszawy. Do przerwy bezbramkowy remis, a w drugiej połowie dwa gole Martyny Cygan i jedno trafienie Klaudii Pochopień zapewniły zawodniczkom z Białki wygraną. Trzeci, ostatni mecz decydował o rozstawieniu w jutrzejszym finale – tam z pierwszego miejsca awansował SP1 Budzów, a z drugiego SP Jordanów. Gol Martyny Cygan zapewnił białczankom wygraną 1:0 i triumf w zawodach.

We wtorek zatem SP1 Budzów-ZS Skawica oraz SP Białka-SP Jordanów, a potem mecz o III miejsce, finał, rozdanie dyplomów, pucharu, statuetek i… WAKACJE.