Powiat pływał. I to jak! Znamy kadrę na zawody wojewódzkie w Myślenicach!

Ponad 230 uczniów wzięło udział w finale powiatowym w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym. Zawody odbyły się w czwartek 24. marca tradycyjnie Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej.

Najmłodsze dzieci (roczniki 2012-2014) pływały na dystansie 25 metrów, a wszyscy pozostali (od roczniki 2011 wzwyż) na 50 metrów.

Trójka najlepszych zawodników w każdym ze stylów oraz najlepsze sztafety (Igrzyska dzieci pływały 6×25 metrów, a pozostałe kategorie 6×50 metrów) wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w drugiej połowie kwietnia w Myślenicach.

Podczas zawodów (dekoracje odbywały się na bieżąco zaczynając od Igrzysk Dzieci, przez Igrzyska Młodzieży Szkolnej na Licealiadzie skończywszy) najlepszych pływaków z powiatu suskiego, którzy jednocześnie utworzyli kadrę na zawody wojewódzkie, nagradzali: Maciej Krzyśków – inspektor ds. kultury fizycznej i sportu w powiecie suskim, Tomasz Głuszek – dyrektor Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej oraz sędziowie główni zawodów: Łukasz Miklusiak i Piotr Staszak.

Podczas zawodów wielu uczniów dzięki swoim nierzadko rewelacyjnym wręcz czasom, porządnie zatrzęsło historycznymi rekordami w finałach powiatowych w danych kategoriach. Gratulacje!

IGRZYSKA DZIECI – REKORDY SZKOLNYCH FINAŁÓW POWIATOWYCH

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – REKORDY SZKOLNYCH FINAŁÓW POWIATOWYCH