Popłynęli po rekordy i medale i dyplomy też

Od mocnego uderzenia, bo aż sześciu finałów powiatowych, rozpoczął się szkolny, sportowy rok 2019. W poniedziałek 7. stycznia w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej zaprezentowali się pływacy z całego powiatu. Ci najlepsi z najlepszych, czyli najlepsza trójka w konkurencjach indywidualnych oraz najlepsze sztafety, uzyskali awans do zawodów wojewódzkich.

Najmłodsi pływacy (2009-2011) pływali w czterech stylach na dystansie 25 metrów, a kolejne grupy wiekowe (2006-2008, 2003-2005 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, 2002 i starsi – Licealiada Młodzieży Szkolnej) na dystansie dwukrotnie dłuższym. W ramach wyścigów sztafet rywalizowano albo na 25 metrów (ID), albo na 50 m (IMS, L). Najlepsze trójki z każdych stylów otrzymały w tym dniu pamiątkowy dyplom, medal stanowiące przepustki do finałów wojewódzkich (18-22.02.2019 dla Igrzysk Dzieci – Nowy Sącz, 25.02-1.03.2019 dla Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Nowy Sącz, 04-08.03.2018 – Licealiada – Tarnów).

Podczas tych zawodów kilka czasów zdobytych przez młodych pływaków było najlepszymi w historii finałów powiatowych. W kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2006-2008) najlepszych w historii czas powiatowych zawodów na dystansie 50 m stylem dowolnym (31,02 s) uzyskała Milena Łazarz (SP Bystra Podhalańska). Druga w tym dniu Barbara Sowa (SP1 Sucha Beskidzka) zanotowała z kolei drugi w historii wynik tym stylem. Na podium najlepszych historycznie wyników w tym dniu awansowali także: Ewa Wrona (SP1 Sucha Beskidzka) – styl klasyczny, Julia Parchańska (SP2 Sucha Beskidzka) – styl grzbietowy oraz Paweł Pochopień (SP1 Sucha Beskidzka) – styl dowolny

NAJLEPSZE HISTORYCZNIE WYNIKI FINAŁÓW POWIATOWYCH IGRZYSK DZIECI

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej również zanotowano kilka spektakularnych wyników. Od poniedziałku Weronika Habowska (ZSiSM Stryszawa) na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajmuje pierwsze miejsce w historii powiatowych zmagań (32,62 s). Jej szkolna koleżanka Nikola Panek z czasem 37,21 s wskoczyła na historycznie trzecie miejsce stylem klasycznym (rok temu – na drugie). Wśród chłopców na historyczne podium w klasyku wspiął się Wojciech Droński (SP2 Sucha Beskidzka).

NAJLEPSZE HISTORYCZNIE WYNIKI FINAŁÓW POWIATOWYCH – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Marta Palcar (LO Sucha Beskidzka) oraz Michał Koczur (LO Sucha Beskidzka) w stylu klasycznym „znaleźli się” wśród najlepszych powiatowych wyników.

NAJLEPSZE HISTORYCZNIE WYNIKI FINAŁÓW POWIATOWYCH – LICEALIADA

Po zakończeniu wodnej rywalizacji, najlepsze trójki indywidualnie oraz sztafety zostały nagrodzone przez dyrektora krytej pływalni, Olgierda Kierskiego oraz przedstawiciela suskiego starostwa, Macieja Krzyśków pamiątkowymi dyplomami, medalami oraz pucharami.