Po wygraną, po awans/drużynowe batalie w ramach IMS w Lachowicach.

Osiem drużyn chłopców (wszystkie gminy wystawiły reprezentacje na zawody – BRAWO!!!) i sześć dziewcząt (6 na 8 też ładna liczba – BRAWO 🙂 ) przyjechało do w poniedziałkowy poranek do Lachowic na finał powiatowy w drużynowym tenisie stołowym.

Po ponad dwugodzinnej batalii poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia i naszych reprezentantów na półfinał wojewódzki, który odbędzie się w Nowym Targu… jutro 🙂

W kategorii dziewcząt wygrały uczennice z SP Białka, a drugie miejsce zajęły zawodniczki z ZS Zawoja Wilczna. Podium uzupełniły dziewczyny z ZSP Lachowice, czwarta lokata dla SP Osielec. Piąte miejsce dla ZSP Palcza, szóste dla SP Bystra Podhalańska.

W kategorii chłopców zwycięstwo dla SP Naprawa, miejsce drugie dla SP Białka. Najniższy stopień na podium dla ZSiSM Stryszawa, miejsce czwarte zajęli uczniowie z SP Bystra Podhalańska. Miejsca 5-6 dla ZS Zawoja Wilczna i SP Śleszowice, 7-8 – SP2 Sucha Beskidzka oraz SP1 Budzów. Po zakończeniu rywalizacji pamiątkowe dyplomy powędrowały do drużyn za zajęcie miejsc 1-4.

Trzy najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary (za miejsca 2-3 ufundował je klub ULKS Lachowice – dziękujemy :), za miejsce 1 tradycyjnie 😉 Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej). Puchary i dyplomy wręczyli dyrektor ZSP Lachowice, Wit Mateusz Sarlej i ja :).

Półfinał wojewódzki już we wtorek w Nowym Targu – prawo udziału w nim wywalczyły dwie najlepsze szkoły w każdej z kategorii. Powodzenia 🙂