Pierwsze piłkarskie emocje za nami/Sucha B. i Maków P. z awansem!

Za nami pierwszy półfinałowy turniej w piłkę nożną chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach, które odbyły się w Suchej Beskidzkiej w poniedziałek 14 maja wystąpiły zespoły z: SP1 Sucha Beskidzka, SP1 Maków Podhalański, ZS Zembrzyce i SP Jordanów.

Do finału powiatowego, który odbędzie się w poniedziałek 21 maja w Makowie Podhalańskim, awans wywalczyły dwie najlepsze szkoły.

Przed rozpoczęciem zawodów, minutą ciszy uczczono pamięć Kamila Pochopnia, ucznia ZS im. J. Pawła II w Suchej Beskidzkiej, który po ciężkiej chorobie zmarł w minioną sobotę.

Tymczasem na murawie, jak to w zawodach w piłkę nożną bywa, nikt nie odpuszczał i momentami kości trzeszczały. Momentami dochodziło też do bezsensowych spięć – gdy trzeba było, sędzia dyktował kary minutowe, bądź wykluczeniem ze spotkania.

Wróćmy do spraw już czysto piłkarskich – z pierwszego miejsca awansowała drużyna z Suchej Beskidzkiej, a drugiego z Makowa Podhalańskiego. W piątek w Zawoi odbędzie się drugi turniej półfinałowy.

PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW  – PÓŁFINAŁ POWIATOWY – 14.05.2018 – SUCHA BESKIDZKA

1. SP Jordanów – SP Maków Podhalański 0:1 (0:1)

2. SP Zembrzyce – SP1 Sucha Beskidzka 0:2 (0:0)

3. SP Maków Podhalański – SP1 Sucha Beskidzka 0:1 (0:0)