Pewny awans Budzowa, a Skawicy rzutem na taśmę (ale jest!)

Gimnazjalistki z Budzowa oraz Skawicy uzupełniły stawkę drużyn, które w tym roku szkolnym powalczą o tytuł mistrza powiatu suskiego w piłkę nożną dziewcząt.

W piątkowym turnieju, który odbył się na orliku w Zawoi, najpierw awans zapewniły sobie budzowianki zwyciężając obydwa spotkania.

Najpierw zawodniczki z Budzowa wyszły obronną ręką ze starcia ze Skawicą 2:1 po bramkach Kamili Mirochy oraz Zuzanny Burligi. Honorowego gola dla Skawicy, chociaż jak się później okaże w końcowym rozrachunku na wagę awansu!, zdobyła Paulina Dyrcz.

W drugim turniejowym spotkaniu gimnazjalistki z Budzowa pokonały koleżanki ze Stryszawy 1:0 (gol Anny Wrzodek).

Ostatni, trzeci turniejowy mecz zadecydował o miejscu drugim i promocjo do finału powiatowego. Remis 1:1 (gol dla Stryszawy: Wiktoria Świerkosz, dla Skawicy – Klaudia Bogunia) premiował Skawicę, dzięki większej ilości zdobytych w turnieju bramek. Inna sprawa, że stryszawianki mogą mieć tylko do siebie pretensje po meczu ze Skawicą, gdyż nie wykorzystały w tym spotkaniu trzech sytuacji stuprocentowych ( m.in. dwukrotnie piłka lądowała na poprzeczce).

Pary półfinałowe są zatem znane – Budzów zagra z Zembrzycami, a Naprawa ze Skawicą. Finał odbędzie się we wtorek 13 czerwca w Suchej Beskidzkiej (miejsce jeszcze może ulec jeszcze zmianie, ale data na pewno nie  😉 )

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z TURNIEJU NA NASZEJ STRONIE NA FB:)