Oszczędzaj wodę i energię. Jak? Odpowiedź 6-7 sierpnia w Suchej Beskidzkiej

Zachęcamy do zapisania w swoim notatniku dat 6-7 sierpnia i odwiedzenia w tym czasie parku w Suchej Beskidzkiej. W tych dniach nasi koledzy i koleżanki z Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w kampanii informacyjno – edukacyjną pod nazwą:  „Oszczędzaj wodę i energię”

Kiedy?

6-7 sierpień w godzinach 11-17.

Gdzie?

Park Zamkowy w Suchej Beskidzkiej na Festiwalu Artystycznym

Co będziemy robić?

Edukować w zakresie oszczędzania wody i energii. Pokażemy jak w łatwy sposób zmienić nawyki w życiu codziennym celem ochrony środowiska naturalnego, a tym samym życia przyszłych pokoleń.

Będziemy promować picie wody z kranu przez co ograniczone zostanie m.in.: wytwarzanie plastiku oraz ograniczony zostanie zakup wody w butelkach PET. Butelkę PET, jeśli konieczne jest flitowanie wody, można zastąpić np.: butelką filtrującą wodę wielokrotnego użytku. W ramach oszczędzenia energii będzie promowane m.in.: zastępowanie zwykłych żarówek, żarówkami LED.

Promocja dobrych rozwiązań?

Tak, oczywiście

– Celem rozpoczęcia bardziej ekologicznego postępowania Uczestnikom kampanii będą przekazywane butelki filtrujące wodę* (7 sierpnia) oraz żarówki LED* (6 sierpnia) w zamian za dostarczenie: zużytych baterii lub plastikowych nakrętek czy też makulatury (*ilość ograniczona) .
– Dzieci otrzymają zestawy kredek* wraz z malowankami (6 sierpień) w zamian za wypełnienie rebusa „Ekologiczne problemy” lub przyniesienie zużytych baterii czy też plastikowych nakrętek, makulatury (*ilość ograniczona).
– w ramach podsumowania akcji i dobrych praktyk w dniach 8-12.08 na fanpage „Powiat Suski dla Klimatu” będą pojawiać się posty pokazujące jak w łatwy sposób w życiu codziennym oszczędzać wodę i energię.

Atrakcje dla dzieci

7 sierpnia (niedziela) w godzinach 11-17 dostępna będzie dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia.

Co jeszcze znajdziecie na Festiwalu oprócz nas?

W dzień będzie wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, a wieczorem będą koncerty. Szczegóły dotyczące atrakcji na Festiwalu dostępne: https://facebook.com/events/s/teraz-festiwal-artystyczny/423098356314127/

Zatem zapraszamy serdecznie w imieniu naszych Kolegów i Koleżanek z Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej do Parku Zamkowego w Suchej Beskidzkiej w dniach 6-7. sierpnia 🙂

—–
Kampania realizowana w ramach projektu zintegrowanego LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” /LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005.

[pixzal tag=file id=172 /]