Ostatni akcent tenisowych zmagań, czyli IMS indywidualnie

Zawodami w tenisie stołowym indywidualnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakończyliśmy powiatowe rozgrywki w 2019 roku, ale i maraton Tour de Lachowice 🙂

We wtorek 17 grudnia do hali w ZSP w Lachowicach przyjechało 57 uczniów (29 chłopców, 28 dziewcząt), aby rywalizować to raz i wyłonić kadrę powiatu suskiego na półfinał wojewódzki – to dwa.

Ostatecznie pierwsze szóstki w kategoriach dziewcząt i chłopców – tyle jest awansów do kolejnego szczebla rozgrywek (24.03.2020, Nowy Targ) wyglądają następująco: 1. Emilia Zachura (ZSP Lachowice), 2. Emilia Dudek (SP Osielec), 3. Julia Bargiel (ZSP Krzeszów), 4. Karolina Syrnyk (SP Osielec), 5. Julia Guzik (SP Osielec), 6. Agnieszka Wiktorowicz (PSP SPSK Kurów)/ 1. Kamil Kachel (ZSP Lachowice), 2. Kamil Trzebuniak (ZS Zawoja Wilczna), 3. Szymon Nosidlak (ZSP Naprawa), 4. Kamil Pająk (SP Grzechynia), 5. Miłosz Antolak (ZSP Naprawa), 6. Maciej Ryszawy (SP2 Budzów).

Na filmiku poniżej fragment batalii o mistrzostwo powiatu, w których wzięli udział: Emilia Zachura (ZSP Lachowice) i Julia Bargiel (ZSP Krzeszów) – stół nr 5, oraz Kamil Kachel (ZSP Lachowice) i Szymon Nosidlak (ZSP Naprawa) – stół numer 1. Ostatecznie mistrzami powiatu na rok szkolny 2019/2020 zostali uczniowie z ZSP Lachowice – Emilia Zachura i Kamil Kachel.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy-przepustki do półfinałów wojewódzkich, najlepsze trójki – także puchary (ufundowane przez klub ULKS Lachowice – DZIĘKUJEMY 🙂 ) i medale (tak jak na wszystkich zawodach zapewnia Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej), a wręczyli je Wit Mateusz Sarlej – wicedyrektor ZSP w Lachowicach i ja.

Pełne wyniki z zawodów można znaleźć w zakładce Igrzyska Młodzieży Szkolnej – WYNIKI 🙂