Łętownia zdjęła klątwę

We wtorek o Puchar Dyrektora ZSO grały dziewczęta, a w środę do rywalizacji przystąpili chłopcy. Osiem drużyn przyjechało do Suchej Beskidzkiej, w tym ubiegłoroczni triumfatorzy – siatkarze z Tokarni. Po zawodach można wreszcie śmiało powiedzieć – do czterech razy sztuka… Dopiero za czwartym razem drużyna z powiatu suskiego sięgnęła po puchar dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących! Niemoc przełamała drużyna z Łętowni. W poprzednim roku w kategorii dziewcząt triumfowały gimnazjalistki ze Ślemienia i gimnazjaliści z Tokarni, w tegorocznej edycji ubiegłoroczny sukces w kategorii dziewcząt powtórzyła drużyna ze Ślemienia. – Tym bardziej jest nam miło, że pokazaliśmy gościom spoza naszego powiatu, że siatkówka w naszym wydaniu stoi na wysokim poziomie – powiedział ze śmiechem opiekun zwycięskiej drużyny z gimnazjum w Łętowni Artur Jałocha.

Zawody uroczyście otworzyli starosta suski Tadeusz Gancarz i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej Jan Zadora. – Życzę Wam udanej sportowej rywalizacji i dobrej zabawy – powiedział starosta suski.

Do zawodów przystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy A trafiły drużyny z gimnazjów z: Gilowic, Lachowic, Suchej Beskidzkiej i Budzowa, a do grupy B zostały dolosowane zespoły z: Tokarni, Ślemienia, Stryszawy i Łętowni. – W turnieju straciliśmy jednego seta, w spotkaniu grupowym z Tokarnią (porażka 15:13 – przyp. red.). Chłopcy podeszli za mało skoncentrowani do tego spotkania i sądzili, że jest już po zawodach. Na szczęście udało się wygrać drugiego seta (15:7) – mówi Artur Jałocha.

Z grupy wyszły po dwie najlepsze drużyny, które utworzyły „na krzyż” pary półfinałowe. Zdecydowane zwycięstwa Gilowic ze Ślemieniem i Łętowni z Lachowicami sprawiły, że można było sobie ostrzyć zęby na emocje związane z finałowym spotkaniem, gdzie spotkali się zwycięzcy grup A i B. – Pierwszy set w finale był z naszej strony trochę nerwowy. W drugim nie pozostawiliśmy już wątpliwości, kto jest lepszy – dodaje.

W składzie drużyny z Łętowni wystąpiło trzech zawodników, którzy doskonalą swoje umiejętności w Dalinie Myślenice. – Są to Aleksander Słonina (najskuteczniejszy zawodnik turnieju – 35 pkt!, MVP finału powiatowego w siatkówkę w roku szkolnym 2012/2013 ), Mateusz Słonina (ubiegłoroczny MVP w finale powiatowym szkół podstawowych, najlepszy zawodnik w swojej drużyny podczas poprzedniego i właśnie zakończonego turnieju o puchar dyrektora ZSO) i Tomasz Kowalczyk. Cieszę się, że doskonalą swoje umiejętności siatkarskie, chociaż czarna robota została wykonana u nas w szkole. Mamy dużo zajęć w siatkówkę, także dodatkowych projektowych – wyjaśnia Artur Jałocha.

Wygrana w turnieju o Puchar Dyrektora ZSO to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem powiatowym w siatkówkę szkół gimnazjalnych (04.03; hala Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej), chociaż opiekun drużyny z Łętowni studzi nastroje. – Jeszcze nie graliśmy rozgrywek w gminie, więc spokojnie. Nie ma sensu już teraz rozdawać kart. Wiem, na co chłopaków stać i jeżeli zagrają na swoim poziomie to są świetni – uważa Artur Jałocha.

Podobnie jak w poprzednim roku, wybierano także MVP każdej ze startujących drużyn. W tym roku statuetki trafiły do: Andrzeja Ryta ( GSucha Beskidzka), Tomasza Jątyki (G Tokarnia), Aureliusza Słoniny (G1 Stryszawa), Kacpera Mlaka (G Budzów), Damiana Bacy (G Ślemień), Damiana Mieszczaka (G Gilowice), Dominika Kachla (G2 Lachowice i wspomnianego wcześniej Mateusza Słoniny (G Łętownia)

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej było współorganizatorem zawodów i ufundowało: statuetki, poczęstunek oraz wodę mineralną.

WYNIKI (Szczegółowe widać na jednym ze zdjęć 🙂 )

GRUPA A:

G Gilowice – G Sucha B. 2 : 0