Nowości w sporcie szkolnym 2016/2017

Powoli ruszają prace nad kalendarzem sportowym we wszystkich kategoriach na rok szkolny 2016/2017. Już teraz widać jednak pewne nowości, które powinny zainteresować co bardziej chętnych uczniów i nauczycieli również.

To jest projekt, propozycja Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, która do końca sierpnia powinna już się stać obowiązującą normą. A jeżeli będą zmiany w jedną lub drugą stronę, oczywiście o nich poinformujemy.

Wszystkie pozostałe finały powiatowe, rejonowe, wojewódzkie których poniżej nie ma, a które od lat są w kalendarzu, oczywiście zostają 🙂 Tutaj tylko takie ewenementy, jeżeli coś pojawi się po raz pierwszy lub coś wraca po rocznej przerwie.

IGRZYSKA:

Szachy drużynowe  – 3 chłopcy + 1 dziewczyna lub 2 chłopców + 2 dziewczyny z danej szkoły. Kto bardziej ciekawy, znajdzie zasady w internecie – my poczekamy na oficjalną książeczkę we współzawodnictwie na rok szkolny 2016/2017 🙂

Mini-piłka nożna dziewcząt na Orliku

Czwórbój LA – rok temu mamy nadzieję, że tylko wyjątkowo nie było go na poziomie rejonu i województwa.

GIMNAZJADA:

Siatkówka plażowa!!!! – do finału rejonowego awansuje jedna drużyna

LICEALIADA:

Piłka ręczna – bardzo szybko pojawi się w kalendarzu, bo już do końca listopada ma być rozegrany rejon.

Tenis stołowy drużynowy – zawody rejonowe i awans 2 najlepszych drużyn (ten plan od dłuższego czasu istnieje, gorzej z jego realizacją ;))) ). Jeżeli nie uda się przeprowadzić rejonów, wówczas awans do zawodów wojewódzkich dla mistrza powiatu

Siatkówka plażowa!!!! – do finału rejonowego awansuje jedna drużyna

Piłka nożna na orliku – to co u nas już istnieje od kilku lat, wreszcie będzie miało przełożenie na zawody rejonowe i wojewódzkie. Do finału rejonowego mają awansować nawet po dwie drużyny! Jeżeli nie uda się przeprowadzić zawodów rejonowych, wówczas awans do zawodów wojewódzkich dla mistrza powiatu 🙂

Główne finały wojewódzkie w I półroczu 2016/2017:

26.09.2016 – kolarstwo górskie – Myślenice  (I,G,L)

04.10.2016 – Szkolna Liga LA Indywidualnie (G)

11.10.2016 – Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe – Nowy Targ (I,G,L)

– 18.10.2016 – Korespondencyjna Liga LA – Kraków (L)

– 24.10.2016 – Indywidualna Liga LA – Kraków (L)