Nie było mocnych na uczniów z ZSP Zawoja!

Finałem powiatowym w halową piłkę nożną chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (24.09.2019, Maków Podhalański) zakończyliśmy dwutygodniowe „zmagania” w szkolnych rozgrywkach w halową piłkę nożną. Czwartym mistrzem powiatu (po dziewczynkach z SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Lachowice oraz chłopcach z SP1 Stryszawa) zostali uczniowie z ZSP w Zawoi.

W finałowym turnieju zameldowały się cztery zespoły – zwycięzcy półfinałów powiatowych (ZSP Zawoja, ZSP Lachowice, ZS Maków Podhalański, SP Jordanów).

Jedyny niejednostronny mecz podczas turnieju finałowego w halową piłkę nożną chłopców to spotkanie półfinałowe ZS Maków Podhalański z ZSP Lachowice. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę, ale po kolei.

Do przerwy remis 1:1. Od pierwszych minut przewagę uzyskali zawodnicy z Lachowic, lecz pierwsza groźna kontra makowian zakończyła się powodzeniem – wynik meczu otwiera Przemysław Tkaczyk. Do wyrównania doprowadza Kamil Kachel wykorzystując nieporozumienie w defensywie gospodarzy turnieju.

Po przerwie odważniej zagrali makowianie – pięknego gola zdobył Tkaczyk. Do kolejnego remisu doprowadził Hubert Hulbój z najbliższej odległości wykorzystując strzał/podanie od Michała Lasika. Bramka na 3:2 dla Lachowic to złe rozegranie rzutu wolnego przez makowian, szybka kontra i trafienie Lasika (asysta Kachel). Makowianie na 40 sekund przed zakończeniem meczu doprowadzili do wyrównania – strzelcem gola okazał się Sylwester Budzowski.

Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła „złotego gola”, więc losy spotkania rozstrzygnęły rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z ZS w Makowie Podhalańskim, którzy zwyciężyli 4:3. ZS Maków Podhalański zatem został pierwszym finalistą, a zawodnikom z Lachowic pozostało zagrać w finale pocieszenia o trzecie miejsce.

W drugim półfinale ZSP Zawoja wysoko i zasłużenie pokonała drużynę z SP Jordanów 8:0. Wynik już w 30 sekundzie otworzył Kacper Marek. Zawodnik z numerem 4 na koszulce w drużynie z Zawoi skompletował hattricka, po dwa gole zanotowali Dawid Smyrak oraz Błażej Pietrusa, a raz na listę strzelców wpisał się Marcin Bartyzel. Zawojanie zatem zameldowali się w finale, gdzie spotkali się z ZS Maków Podhalański. SP Jordanów za to o miejsce trzecie zmierzył się z uczniami z ZSP Lachowice.

Zdecydowanie najlepszą drużyną w tym roku szkolnym w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej okazała się ta z ZSP w Zawoi Centrum. W finale zawojanie nie dali najmniejszych szans uczniom z ZS w Makowie Podhalańskim zwyciężając 8:1. Wynik meczu, co widać na filmiku otworzył Dawid Smyrak, a kilkanaście sekund później (czego już na filmiku nie widać, ale będzie widać w galerii zdjęć za to :), na 2:0 podwyższył Błażej Pietrusa. Bramka numer trzy to kontra zawojan zakończona trafieniem Kacpra Marka. Makowianie za sprawą Przemysława Tkaczyka, który popisał się mocnym strzałem w długi róg bramki zawojan, zdobyli bramkę na 3:1, lecz było to ich jedyne trafienie w tym spotkaniu. Do końca pierwszej połowy trafiali zawojanie, a konkretnie „ze szpica” uczynił to Łukasz Motowidło. Po przerwie błąd w komunikacji makowian wykorzystał Smyrak, a dwa ostatnie gole były dziełem Marka (asysty Smyraka i Pietrusy). ZSP Zawoja Centrum zostaje zatem mistrzem powiatu suskiego 2019/2020 w halową piłkę nożną i będzie reprezentować nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego w Nowym Targu.

A po skończonej „robocie” przyszedł czas na jak najbardziej zasłużoną radość.

Podczas podsumowania zawodów wręczono statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Statuetkę króla strzelców odebrał Kacper Marek (ZSP Zawoja), a wyróżnienia MVP drużyny trafiły do: Pawła Łaczka (SP Jordanów), Marcina Hutniczaka (ZSP Lachowice), Przemysława Tkaczyka (ZS Maków Podhalański) oraz Dawida Smyraka (ZSP Zawoja).

FINAŁ POWIATOWY HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – 24.10.2019 – MAKÓW PODHALAŃSKI.