Nasi na Rajdzie Chłopskim w Rajczy

W dniach 3-5.02.2017r. uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa z Suchej Beskidzkiej pod opieką Anny Żaczek , wzięli udział w Ogólnopolskim Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy.

Impreza rozpoczęła się od barwnego korowodu wokół centrum Rajczy z udziałem uczestników rajdu z różnych regionów Polski , Słowacji i kapel regionalnych,

W rajdzie startowały drużyny 4-osobowe, które rywalizowały między sobą konkurencjach sprawnościowych (bieg narciarski na2 km. i mini biathlon), teście wiedzy krajoznawczej, biegach narciarskich na 3,5 lub20 kmoraz „zjeździe na byle czym” i „biegu przebierańców”.

Podczas rajdu odbywały się również Transgraniczne Targi Ofert Turystycznych, na których prezentowaliśmy walory turystyczne Suchej Beskidzkiej i Powiatu Suskiego oraz częstowaliśmy  odwiedzających targi  wodą  „Kuracjusz Beskidzki”.

W wyniku 3-dniowej rywalizacji Nasze dwie drużyny zajęły III miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN oraz  I i II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych, III miejsce w klasyfikacji gmin. W biegu na 3 km w kategori Dz 4, III miejsce zajęła Kamila Paluch, a w kategorii Ch 4 , II miejsce zajął Kacper Słapa,  III miejsce zajął Arkadiusz Bachul. W biegu na 5 km w kategorii K 4, I miejsce zajęła Anna Żaczek. W biegu głównym na 20 km w kategorii M1, I miejsce zajął Wojciech Bogacz,  II miejsce zajął Sebastian Guzik.

Uczestnicy Rajdu serdecznie dziękują za sfinansowanie kosztów pobytu: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi  Miasta Sucha Beskidzka oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół im.W. Witosa.