Narciarstwo alpejskie 2017 – najważniejsze sprawy!

Po zakończeniu ferii (a propos – WITAM WSZYSTKICH Z POWROTEM NA ZIEMI 🙂 ) nabierają rozpędu finały powiatowe. W tym tygodniu w piątek 17 lutego odbędą się m.in. zawody w narciarstwie alpejskim dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich.

W poprzednich latach w ciągu jednego dnia meldowaliśmy się na Wojtki w Zawoi i nie inaczej będzie w najbliższy piątek. Nad bezpieczeństwem zawodników będzie czuwała Grupa Beskidzka – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a dokładniej Sekcja Babiogórska GB GOPR. Dziękujemy szefowi służby GB GOPR, panu Arkadiuszowi Ślezionie za pomoc 🙂

Poniżej szczegółowa rozpiska na piątkowe zawody.

PRZEWIDYWANY HARMONOGRAM ZAWODÓW – 17.02.2017 – WYCIĄG WOJTEK ZAWOJA CZATOŻA

8:30 – zapisy w Biurze Zawodów dla szkół podstawowych

9:00 – początek zawodów; najpierw zawody dla uczniów klas 1-2 pod nazwą „Narciarska Nadzieja Powiatu Suskiego 2017″, następnie finały powiatowe w dwóch kategoriach:

grupa I – rocznik 2006-2007 (klasy III-IV)

grupa II – rocznik 2004-2005 (klasy V-VI)

Po zakończeniu rywalizacji – dekoracja zawodników. Do zawodów wojewódzkich awansuje po czterech zawodników z każdej z grup (chłopcy i dziewczęta).

10:15 – zapisy w Biurze Zawodów dla szkół gimnazjalnych i średnich

ok. 10:30 – początek zawodów; najpierw gimnazja, potem szkoły średnie;

Po zakończeniu rywalizacji – dekoracja zawodników. Najpierw dekoracja szkół gimnazjalnych, na końcu średnich.

Do zawodów wojewódzkich awansuje po ośmiu zawodników z każdej z grup (chłopcy i dziewczęta). Terminy finałów wojewódzkich – Igrzyska 14.03.2017 / Gimnazjada 15.03.2017 / Licealiada 10.03.2017

ODJAZDY AUTOBUSÓW:

Pierwszy autobus – dla szkół podstawowych – podstawiony o godz. 7:15; wyjazd godz. 7:30 (proszę o informację, kto się nim wybiera do czwartku 16 lutego)

Drugi autobus – dla gimnazjów i szkół średnich – podstawiony godz. 9:15, wyjazd godz. 9:30. (proszę o informacje, kto się nim wybiera też do czwartku 16 lutego 😉 )

Wyjazd tradycyjnie z parkingu na boisku MKS Babia Góra Sucha Beskidzka. Autobus jedzie przez Maków Podhalański-Białkę-Skawicę-Zawoję. Jeżeli ktoś chce wsiąść po drodze – proszę o kontakt telefoniczny 🙂