Najskuteczniejsze w halową piłkę nożną były dziewczyny z SP1 Stryszawa

Przez długi czas pierwszego turniejowego spotkania pomiędzy Juszczynem i Zawoją zanosiło się na bezbramkowy remis. Wynik spotkania mogła otworzyć Lena Chorąży z Juszczyna, ale przegrała pojedynek z bramkarką z Zawoi. Po drugiej stronie bliska szczęścia była Karolina Radwan, lecz i tym razem bramkarka, ale z Juszczyna była na posterunku. W samej końcówce uczennice z SP Juszczyn wyprowadziły skuteczną kontrę, której efektem był gol Leny Chorąży.

Pierwsze groźną akcję w meczu Suchej Beskidzkiej ze Stryszawą zaprezentowały uczennice ze stolicy powiatu suskiego. Uderzenie Aleksandry Piekary było niecelne. Następnie do głosu doszły zawodniczki ze Stryszawy. Za pierwszym razem strzał Emilii Popielarczyk jeszcze został zastopowany, ale za drugim w sukurs przyszedł jej rykoszet i zawodniczki ze Stryszawy wyszły na prowadzenie. W drugiej połowie pokazała się Zuzanna Zachura, która zdobyła trzy gole! Były to mocne strzały z lewej nogi, po których żadna bramkarka na świecie nie miałaby wiele do powiedzenia.

Stryszawianki okazały się lepsze o trzy gole od uczennic z Juszczyna w turniejowym spotkaniu numer trzy. Dwa pierwsze trafienia były dziełem Justyny Chowaniak – pierwszy po rzucie rożnym, drugi po podaniu od Emilii Popielarczyk. Rezultat spotkania ustaliła Zuzanna Zachura w drugiej połowie – piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Zasłużonym zwycięstwem zawojanek z suszankami zakończył się mecz numer cztery. Po pięknej, zespołowej akcji na listę strzelczyń wpisała się Karolina Radwan. Ta sama zawodniczka w drugiej połowie uderzeniem w długi róg ustaliła wynik tego spotkania. Rozmiary zwycięstwa zawojanek mogły być jeszcze bardziej okazałe, lecz dogodnych okazji nie wykorzystały Karolina Radwan i Laura Baraniec.

Pierwsza akcja uczennic z Juszczyna przyniosła im gola w meczu z Suchą Beskidzka. Premierowe trafienie w tym turnieju zaliczyła Marta Gołuszka. Do wyrównania mogła doprowadzić Maja Kawończyk, lecz obronną ręką wyszła z tej sytuacji bramkarka z Juszczyna. Swoje szanse miały i juszczynianki – dwukrotnie obok bramki strzelała jednak Zofia Gąstała.

Wygrana zawojanek w ostatnim meczu ze Stryszawą, mogła im przynieść mistrzostwo powiatu. Stryszawiankom wystarczał do tego remis. Dwa gole do przerwy (Emilia Popielarczyk, Zuzanna Zachura), dwa w drugiej połowie (Justyna Chowaniak, Zuzanna Zachura) i zawodniczki z SP1 Stryszawa w efektowny sposób przypieczętowały jak najbardziej zasłużony triumf w tych zawodach.

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 28.10.2022 – ZEMBRZYCE

Królowa Strzelczyń: Zuzanna  Zachura (SP1 Stryszawa)

MVP Drużyny: Emilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa), Zofia Gąstała (SP Juszczyn), Karolina Radwan  (SP1 Zawoja), Maja Kawończyk (SP1 Sucha Beskidzka).

WYNIKI:

1. SP1 Zawoja – SP Juszczyn 0:1 (0:0)

2. SP1 Sucha Beskidzka  – SP1 Stryszawa  0:4 (0:1)

3. SP1 Stryszawa – SP Juszczyn 3:0 (2:0)

4. SP1 Zawoja – SP1 Sucha Beskidzka 2:0 (1:0)

5. SP Juszczyn – SP1 Sucha Beskidzka 1:0 (1:0)

6. SP1 Stryszawa – SP1 Zawoja 4:0 (2:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie