Najskuteczniejsi, najlepsi – uczniowie z Goetla rządzą pod koszem!

Mistrzami powiatu suskiego w koszykówkę w ramach Licealiady zostali uczniowie z ZS im. W. Goetla. W finałowym turnieju, który odbył się w środę 15. grudnia w hali LO w Suchej Beskidzkiej, okazali się lepsi od zespołów z LO oraz suskiego Witosa.

Trzy drużyny, tyle samo spotkań, ale emocji co niemiara. Pierwsze miały miejsce jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów, kiedy to kapitanowie zespołów dokonywali losowanie kolejności spotkań. Widać było, że kolejność gier była dla nich ważna – niektórzy przyjęli ją z zadowoleniem, niektórzy nie.

Pierwszy mecz pomiędzy Witosem i LO przez długi czas był pojedynkiem kapitanów – Dawida Sikory i Piotra Sachy. Ten pierwszy zdobył wszystkie! punkty dla Witosa, a było ich 33 (prawie połowę punktów zdobył rzutami za trzy punkty)! Z kolei Sacha do momentu kontuzji również imponował skutecznością – łącznie zdobył 16 punktów. Z kwarty na kwartę Witos systematycznie powiększał przewagę (chociaż czwarta zakończyła się remisem 5:5) i ostatecznie zwyciężył 33:22.

Drugi turniejowy mecz pomiędzy LO i Goetlem był tym o wszystko dla gospodarzy. W konfrontacji z grającą równo, najbardziej zespołowo drużyną z Goetla, nie mieli jednak wiele do powiedzenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 41:7, a co warto wspomnieć – w szeregach Goetla punktowało aż ośmiu zawodników.

Spotkanie zamykające turniej (Goetel-Witos) było jednocześnie tym o tytuł mistrza powiatu i przepustkę do półfinału wojewódzkiego. Doszło w nim także do pojedynku braci – w Witosie grał wspomniany Dawid Sikora, a w Goetlu – Kamil. W obu „przypadkach” górą był Kamil – zdobył więcej punktów (13, a Dawid – 11), a Goetel wygrał 46:15.

Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja – pamiątkowe dyplomy trafiły do wszystkich szkół, a puchar-przepustka do półfinału wojewódzkiego, dla chłopców z Goetla.

Indywidualne wyróżnienia odebrali: Dawid Sikora (Król Strzelców oraz MVP Drużyny), Mikołaj Grabowski (MVP Drużyny ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka) oraz Piotr Sacha (MVP Drużyny LO Sucha Beskidzka).

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2021/2022 – 15.12.2021 – SUCHA BESKIDZKA

1. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 33:22 (9:7, 12:8, 7:2, 5:5)

2. LO Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 7:41 (2:12, 0:9, 2:8, 3:12)

3. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 15:46 (5:7, 5:12, 5:16, 0:11)

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA:

KRÓL STRZELCÓW – Dawid Sikora (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY: Mikołaj Grabowski (ZS Goetla Sucha Beskidzka), Dawid Sikora (ZS Witosa Sucha Beskidzka), Piotr Sacha (LO Sucha Beskidzka).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS Goetla Sucha Beskidzka – awans do półfinału wojewódzkiego (13.01.2022, Nowy Targ)

2. ZS Witosa Sucha Beskidzka

3. LO Sucha Beskidzka