Najrówniej grali i wygrali! Chłopcy z SP1 Maków Podhalański mistrzem powiatu w halową piłkę nożną IMS

Trzy zwycięstwa odnieśli chłopcy z SP1 Maków Podhalański i zasłużenie sięgnęli po tytuł mistrzów powiatu w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2007-2008). Mimo że w każdym meczu stracili dwa gole, to jednak siła ofensywy okazała się kluczowa, a kolejnym rywalom aplikowali, odpowiednio, po: cztery (SP1 Skawica i SP Lachowice) lub sześć (SP1 Sucha Beskidzka) bramek.

Zawody odbyły się w hali SP1 w Stryszawie, a spotkania trwały 2 razy po 10 minut.

Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja, w trakcie której pamiątkowe dyplomy powędrowały do każdej ze szkół. Makowianie otrzymali również pamiątkowy puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Niejako tradycją finałów powiatowych w grach zespołowych są także wyróżnienia indywidualne dla poszczególnych zawodników. Królem strzelców został Michał Bober (SP1 Sucha Beskidzka) – do niego trafiła również statuetka dla MVP swojej drużyny. Oprócz niego statuetki zapewnione przez suskie starostwo otrzymali: Karol Dyrcz (SP1 Maków Podhalański), Antoni Hutniczak (SP Lachowice) oraz Seweryn Pacyga (SP1 Skawica).

Uczniów z SP1 Maków Podhalański czeka już w najbliższą środę wyjazd do Nowego Targu na turniej półfinałowy naszego województwa, w którym ich rywalami będą mistrzowie powiatów: myślenickiego, tatrzańskiego oraz nowotarskiego. Zwycięzca tych zawodów uzyska prawo gry w finale wojewódzkim, który odbędzie się 30. listopada w Kamienicy.

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓWIGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2021/202204.11.2021 STRYSZAWA

WYNIKI:

1. SP1 Skawica – SP1 Maków Podhalański 2:4 (1:1)

2. SP Lachowice – SP1 Sucha Beskidzka 0:7 (0:4)

3. SP1 Maków Podhalański – SP1 Sucha Beskidzka 6:2 (3:0)

4. SP1 Skawica – SP Lachowice 1:2 (1:0)

5. SP1 Maków Podhalański – SP Lachowice 4:2 (2:1)

6. SP1 Sucha Beskidzka – SP Skawica 8:4 (4:0)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

KRÓL STRZELCÓW – Michał Bober (SP1 Sucha Beskidzka)

MVP DRUŻYNY: Karol Dyrcz (SP1 Maków Podhalański), Michał Bober (SP1 Sucha Beskidzka), Antoni Hutniczak (SP Lachowice), Seweryn Pacyga (SP1 Skawica).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. SP1 Maków Podhalańskiawans do półfinału wojewódzkiego (17.11.2021, Nowy Targ)

2. SP1 Sucha Beskidzka

3. SP Lachowice